حوادث ۲۴ ساعت گذشته اصفهان ۱۲ مصدوم برجاگذاشت

اصفهان- ایرنا- وقوع حوادثی شامل واژگونی مینی‌بوس، سقوط خودرو در کانال بدون آب، چند مورد آتش‌سوزی و انفجار در ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف اصفهان موجب مصدومیت ۱۲ نفر شد.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: ساعت ۵ و ۵۲ دقیقه بامداد امروز واژگونی یک دستگاه مینی‌بوس در بزرگراه شهید خرازی اصفهان موجب مصدومیت ۵ مرد با میانگین سنی ۳۸ سال شد.

غفور راستین با اشاره به اینکه دو واحد امدادی از اورژانس ۱۱۵ به محل اعزام شدند، افزود: مصدومان پس از دریافت خدمات اولیه درمانی در محل، به بیمارستان آیت الله کاشانی منتقل شدند.

بزرگراه شهید خرازی در حلقه سوم ترافیکی شهر اصفهان قرار دارد.

حلقه سوم ترافیکی اصفهان به عنوان بیرونی ترین مسیر حرکت وسایط نقلیه نسبت به مرکز شهر در شمال، شرق و غرب شهر به طول ۴۰ کیلومتر به صورت حلقه ای احداث شد و در طول مسیر آن ۱۳ بزرگراه درون شهری و ۲۰ تقاطع غیرهمسطح وجود دارد.

بزرگراه های شهید اقارب پرست، شهید ردانی پور، شهید کشوری و شهید خرازی، شهید صیاد شیرازی، شهید آقابابایی، شهید میثمی، شهدای صفه، شهید حبیب الهی، شهید همت، شهید چمران، شهید اردستانی و میرزا کوچک خان جنگلی در این حلقه قرار گرفته است.

وی درخصوص ماموریت بالگرد هوایی اورژانس پیش‌بیمارستانی در روز گذشته نیز بیان کرد: بالگرد اورژانس دو مصدوم تصادفی شامل زنی ۳۲ و آقایی ۳۸ ساله را برای تکمیل مراحل درمانی از بیمارستان میمه به مرکز درمانی الزهرا(س) اصفهان منتقل کرد.

مِیمه از توابع شهرستان شاهین‌ شهر و میمه در ۱۰۵ کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان نیز درباره حوادث ۲۴ ساعت گذشته اصفهان گفت: یک دستگاه خودروی سواری پراید شب گذشته با دو سرنشین شامل خانم ۲۳ و آقای ۲۷ ساله در خیابان کهندژ اصفهان به داخل کانال بدون آب سقوط کرد.

فرهاد کاوه آهنگران افزود: با اعلام این حادثه تیم امداد و نجات ایستگاه شماره ۲۱ به محل اعزام و پس از ایمن سازی محل و خارج کردن مصدومان ان‌ها را به نیروهای اورژانس تحویل دادند.

وی تصریح کرد: حال مصدومین این حادثه مساعد گزارش شده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان همچنین به حادثه انفجار همراه با آتش‌سوزی در مغازه ماست‌بندی در خیابان بهارستان غربی اصفهان اشاره و خاطرنشان کرد: تیم امداد و نجات ایستگاه‌های شماره ۱۰ و ۱۸ به محل حادثه اعزام شدند.

وی اظهارداشت: سه نفر که در طبقه زیرین این مغازه درحال راه اندازی خط جدید تولید لبنیات بودند در این محل محبوس شده و پس از نجات مصدومان و خاموش کردن آتش محل تحویل نیروهای انتظامی شد.

کاوه آهنگران گفت: متاسفانه مالکان این مغازه به همین علت دچار مصدومیت و سوختگی شدند.

وی درباره آتش‌سوزی منزل مسکونی دو طبقه در خیابان ولی‌عصر(عج) نیز اشاره کرد: این حادثه ساعت ۷ و ۵۱ بامداد دیروز در زیرزمین این منزل رخ داد و به دلیل شدت حرارت به طبقه فوقانی سرایت کرد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه نیروهای امداد و نجات از ایستگاه‌های چهار، پنج، یک، ۹ و ۱۷ به محل حادثه برای امدادرسانی اعزام شدند، گفت: در جریان این حادثه سه نفر که در میان آتش محبوس شده بودند نجات یافته و از این بین یک خانم که دچار مصدومیت شده بود توسط نیروهای اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان منتقل شد.

وی تصریح کرد: شدت خسارت‌های وارده در این آتش‌سوزی سنگین بوده است.

کاوه آهنگران افزود: ساعت ۱۶ و ۱۵ دقیقه روز گذشته آتش‌سوزی مغازه طلافروشی واقع در پاساژ مجلسی چهارراه ابن‌سینا به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اصفهان اعلام شد که بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه شماره ۹ به محل اعزام و از گسترش حریق و سرایت آتش به دیگر نقاط جلوگیری کردند .

وی ادامه داد: آتش‌سوزی مذکور در تابلوی برق مغازه اتفاق افتاده بود و علت آن در دست بررسی است .

۲۵ ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی با ۶۲۴ نیروی عملیاتی و ۹۰ نیروی ستادی در مناطق ۱۵گانه شهر اصفهان فعالیت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =