بوستان خبرنگار در کرمان آماده بهره‌برداری شد

کرمان - ایرنا - به گفته شهردار منطقه سه کرمان بوستان یک هکتاری خبرنگار که به پاس خدمات ارزشمند خبرنگاران در شهرک خواجو احداث شده، اکنون آماده بهره‌برداری شده است.

رامین امیرمداح  روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بوستان یک هکتاری خبرنگار مجهز به آب‌نمای هارمونیک، وسایل تندرستی، نمازخانه، پیست دوچرخه‌سواری و مسیر پیاده‌روی، آلاچیق، مبلمان پارکی، نورپردازی، سرویس بهداشتی، زمین‌های ورزشی و فضای سبز جدید است.

وی ادامه داد: مسیر دوچرخه‌سواری این بوستان به گونه‌ای طراحی شده که دوچرخه‌سواران از زیرگذرهایی عبور می‌کنند و این طراحی علاوه بر جذابیت برای دوچرخه‌سواران، زیبایی فضای پارک را نیز دوچندان می‌کند.

شهردار منطقه سه کرمان بیان کرد: به همت واحد فضای سبز منطقه، ۲۰۰ درخت ناندینا و ۵۰ درخت جوالدوز برای اولین‌بار در شهر کرمان در بوستان خبرنگار کاشته شده که سازگار با آب و هوای کرمان است. همچنین بیش از ۵۰ هزار گل همیشه بهار و اطلسی ایرانی و تعدادی درخت و درختچه از قبیل یاس هلندی، سردوس و یوکا در این بوستان کاشته و به سیستم آبیاری قطره‌ای مجهز شده ‌است.

وی یادآور شد: در بوستان خبرنگار مسیر تردد افراد کم‌توان و همچنین وسایل تندرستی برای استفاده آن‌ها نیز در نظر گرفته شده و برای ایمنی بیشتر کودکان و آسودگی خیال خانواده‌ها، فضای بازی کودکان با نصب کف‌پوش، ایمن‌سازی شده است.

امیرمداح با بیان اینکه یک المان با موضوع قلم و خبرنویسی در این بوستان نصب شده که همزمان با افتتاح پارک رونمایی می شود افزود: ورودی این پارک با طاق سبز به شیوه‌ای طراحی شده که فضای مناسبی برای برگزاری جشنواره‌ها و مناسبت‌های مختلف خواهد بود.

آسفالت معابر کرمان در دستور کار شهرداری قرار گرفت

سرپرست معاونت حمل ‌و نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان با اشاره به آغاز نهضت آسفالت در این شهر گفت: نوسازی، روکش و آسفالت بخشی وسیعی از معابر کرمان طی یک اقدام جهادی، در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

مهدی نیکویی در حاشیه بازدید شهردار کرمان و جمعی از اعضای شورای اسلامی از معابر شهری، افزود: در همین راستا، در بازدید امروزِ شهردار کرمان و روسای کمیسیون‌های خدمات شهری و محیط زیست و عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر کرمان، روند اجرای روکش آسفالت در پنج منطقه شهر کرمان مورد بازدید قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به شروع آسفالت معابر شهر کرمان، اولویت‌های روکش آسفالت معابر در پنج منطقه شهری مشخص شده که در این بازدید، این اولویت‌ها مجدد مورد ارزیابی قرار گرفت و دو یا سه معبر دیگر که آسفالت آن‌ها مشکل داشت، به طرح یاد شده اضافه شد.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان بیان داشت: همچنین پروژه‌های در دست اجرا از جمله فاز دوم پیاده‌راه سلامت، پارک بلدالاامین، پروژه پیاده‌راه‌سازیِ بلوار هوانیروز و بلوار جمهوری‌اسلامی و چند طرح ترافیکی نیز مورد بازدید قرار گرفت.

مشکل آسفالت معابر کرمان طی سال های گذشته یکی از عمده ترین مشکلات شهری و مطالبه جدی مردم از شهرداری کرمان بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha