اجرای کابل‌کشی فیبرنوری به خطیرکوه مهدیشهر با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار

سمنان- ایرنا- مدیر مخابرات منطقه سمنان گفت: اجرای گام اول طرح کابل‌کشی خاکی فیبرنوری مسیر شهمیرزاد به روستای کمرود خطیرکوه ۴۰ میلیارد ریال اعتبار دارد.

مجید دارایی روز یکشنبه به رسانه ها اعلام کرد: عملیات اجرایی طرح کابل‌کشی خاکی فیبرنوری مسیر شهمیرزاد به روستای کمرود خطیرکوه با هدف ارائه خدمات ارتباطی و مخابراتی مطلوب به روستاها آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه گام اول این طرح در سال ۹۸ از مسیر شهمیرزاد به چاشم آغاز شد، تصریح کرد: به منظور تأمین ارتباط مخابراتی روستاهای چاشم، لرد و کمرود، در گام اول چهار سایت BTS همراه اول مسیر این روستاها برگردان شد.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح، اهالی این روستاها خدمات تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت را بر بستر فیبرنوری دریافت خواهند کرد.

مدیر مخابرات منطقه سمنان بیان کرد: همچنین با توجه به نصب و راه‌اندازی فناوری نسل ۳  همراه اول در این سایت‌ها نقاط تحت پوشش از ظرفیت مکالمه و سرعت اینترنت قابل قبولی برخوردار می شوند.

۹۹ درصد جمعیت روستایی استان سمنان معادل ۲۹۴ روستای بالای ۲۰ خانوار از تلفن ثابت برخوردار است و سمنان در زمینه ضریب نفوذ تلفن ثابت و همراه روستایی در رتبه اول کشور قرار دارد که گواه رویکرد توسعه متوازن در استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =