برق روستای نجات‌آباد طبس با مولد اضطراری تامین شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: برق مصرفی روستای نجات‌آباد شهرستان طبس که بر اثر توفان قطع شد، با مولد اضطراری تامین شده است.

سید ابوالحسن میرجلیلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بامداد امروز بر اثر وزش باد شدید در روستای نجات‌آباد بخش دستگردان تعدادی تیر برق سقوط کرد و برق این روستا قطع شد.

وی گفت: با اعلام گزارش این حادثه بلافاصله نسبت به استقرار مولد اضطراری اقدام شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: توفان سبب سقوط ۱۲ تیر برق در این روستا شد و خسارت دیگری تاکنون گزارش نشده است.

وی اظهار داشت: شرکت برق در حال رفع خسارت‌های به وجود آمده در این روستا است و در حال حاضر برق مصرفی با مولد اضطراری تامین می‌شود.

اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی روز پنجشنبه گذشته درباره وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در این استان هشدار سطح زرد (آگاهی) صادر کرد.

طبق این هشدار با تقویت اختلالات فشار در سطح زمین، وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک تا اواسط هفته جاری ادامه خواهد داشت.

احتمال بروز خسارت در اثر کاهش دید ناشی از گرد و خاک و وزش باد شدید، احتمال اختلالات موقت در آمد و شد جاده‌ای به ویژه در نوار شرقی و شمالی استان از مهمترین توصیه‌های کارشناسان هواشناسی خراسان جنوبی در این مدت است.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند و ناحیه بادخیز است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha