گندزدایی و کلرزنی منابع آب ۵۲۱ نقطه در استان مرکزی

اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت:منابع ابی ۵۲۱ نقطه در این استان با هدف بهبود کیفیت و بهداشت آب آشامیدنی کلر زنی و گندزدایی می‌شود.

«یوسف عرفانی نسب» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: گندزایی آب آشامیدنی به دو روش کلرزن گازی و مایعی انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: نخستین کاربرد کلر در تصفیه آب آشامیدنی، کنترل طعم و بو است و سایر کاربردهای کلر شامل مهار جلبک‌ها، حذف آهن و منگنز، حذف سولفید هیدروژن و رنگ است.

وی اظهار داشت: کلر علاوه براثر میکروب‌کشی چند ویژگی مهم دیگر از نظر تصفیه آب دارد از جمله اثر عوامل مزاحم در آب نظیر  آهن، منگنز که در زبباشناختی وتولید طعم آب اثر دارند حذف می کند بعضی اجزای مولد بو و طعم بد را از بین می‌برد و از رشد جلبک‌ها و لایه های زیستی( بیو فیلم) در تاسیسات آبرسانی جلوگیری می‌کند.

عرفانی نسب افزود: طرح انتقال آب سد کمال صالح به شهرک‌های شمالی شهر اراک با عنوان رینگ شمالی از سوی شرکت آب منطقه‌ای استان به پایان رسیده و به زودی این شهرک ها از آب سد کمال صالح بهره‌مند خواهند شد.
وی ادامه داد :  با اجرای پروژه انتقال آب سد کمال صالح در رینگ جنوبیاین کلانشهر، مناطق باقی مانده مسکونی اراک از آب این سد بهره‌مند خواهند شد.

۴۴۷ هزار مشترک آب و ۲۵۵ هزار مشترک فاضلاب در استان مرکزی از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند هستند.

زززززززززززززززززززززز

«یوسف عرفانی نسب» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: گندزایی آب آشامیدنی در این استان به صورت گازی و مایع انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: اولین کاربرد کلر در تصفیه آب آشامیدنی، کنترل طعم و بو است و سایر کاربردهای کلر شامل کنترل جلبک‌ها، حذف آهن و منگنز، حذف سولفید هیدروژن و حذف رنگ است.

وی اظهار داشت: کلر علاوه براثر میکروب کشی چند ویژگی مهم دیگر ازنظر تصفیه آب دارد از جمله  آهن، منیزیم و هیدروژن سولفید را اکسید می‌کند بعضی اجزاء مولد بو و طعم بد را از بین می برد و از رشد جلبک‌ها و زیست مندهای مولد لجن لزج جلوگیری می کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: کیفیت آب در استان به غیر از اراک و فرمهین قابل قبول و مطلوب است.

عرفانی نسب افزود: طرح انتقال آب از تصفیه‌خانه به اراک با عنوان رینگ شمالی به پایان رسیده و قرارداد رینگ جنوبی نیز امسال منعقد و آب آشامیدنی این کلانشهر مطلوب خواهد شد.

وی اظهار داشت: آب آشامیدنی در فرمهین مطلوب نیست که برای این مهم ایستگاه برداشت آب به صورت شبانه روزی برای اهالی تعبیه شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: کیفیت آب آشامیدنی در شهرستان ساوه به علت برداشت بی‌رویه مطلوب نیست که این مهم نیازمند برنامه ریزی و کارهای اساسی و جدی در این بخش است.

۴۴۷ هزار مشترک آب و ۲۵۵ هزار مشترک فاضلاب در استان مرکزی از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =