گاز ایرانشهر برای اتصال برخی مناطق به خط سراسری از ١٢ تا ۱۵ تیر قطع می‌شود

زاهدان- ایرنا- معاون عمرانی فرماندار ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به انتقال خط گاز برخی مناطق اطراف مانند بمپور به خط سراسری، گاز شهری و خانگی ایرانشهر از روزپنجشنبه ۱۲ تیر تا یکشنبه ۱۵ تیرماه جاری قطع خواهد شد. 

مرتضی سایگانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تدابیر لازم برای جلوگیری از بروز مشکلات ناشی از قطع گاز شهری در شهر ایرانشهر اندیشیده شده بطوریکه از فردا تمامی نانوایی‌های سطح شهر بصورت ۲ شیفت کار خواهند کرد تا مردم نان مورد نیاز خود را تهیه کنند. 

وی بیان کرد: در مدت قطع سه روزه گاز ٢٠ واحد نانوایی در سطح شهر خدمات ارائه می کنند. 

معاون فرماندار ایرانشهر گفت: خانواده هایی که از گاز شهری استفاده می‌کنند لازم است در این مدت نسبت به تهیه کپسول گاز اقدام کنند. 

وی افزود: ضروریست شهروندان عزیز برای تهیه نیازهای خود از جمله نان و کپسول گاز مایع از فردا ۹ تیر اقدام کنند تا از ازدحام در مقابل نانوایی ها و شرکت های گاز مایع جلوگیری شود.

ایرانشهر نخستین شهرستان سیستان و بلوچستان بود که در سال ۸۹ به گاز سراسری (خط لوله انتقالی از عسلویه به ایرانشهر) وصل شد.

عملیات اجرایی خط لوله گاز از عسلویه به ایرانشهر به طول ۹۰۲ کیلومتر با نام «خط لوله صلح»، با اعتبار ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۸۹ افتتاح شد.
خط هفتم سراسری انتقال گاز از عسلویه به ایرانشهر در دو مرحله با هدف تامین گاز شرق کشور و صدور گاز به کشورهای هند و پاکستان اجرا شده و این خط دارای لوله هایی به قطر ۵۶ اینچ است.
افتتاح خط انتقال گاز از عسلویه به ایرانشهر به عنوان یکی از اقدامات مهم و هدیه ارزنده دولت عدالت محور تدبیر و امید به مردم سیستان وبلوچستان به شمار می رود که تاثیرات مثبت فراوانی دارد.

با ساخت این خط لوله، افقی تازه در زمینه آبادانی و توسعه مناطق محروم شرق و جنوب کشور گشوده ‌شد.
خط لوله هفتم سراسری کشور با همت و تلاش‌ مدیران، متخصصان، کارشناسان و کارگران ایرانی اجرا و با ساخت آن گاز مورد نیاز استان‌های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان تأمین شد.
همزمان با افتتاح این طرح، عملیات اجرایی احداث خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان به طول ۲۶۰ کیلومتر و پس از آن ایرانشهر - چابهار به منظور توسعه گازرسانی به سایر شهرهای استان سیستان و بلوچستان آغاز شد که اکنون مردم زاهدان از این نعمت بهره‌مند هستند و بزودی خط انتقال گاز به چابهار نیز وصل خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =