سخنگوی انصارالله: سازمان ملل شریک محاصره مردم یمن است

تهران – ایرنا - « ضیف الله الشامی » وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن با انتقاد از مواضع فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن، این سازمان را به مشارکت در محاصره اقتصادی کشورش متهم کرد.

الشامی در گفت وگو با شبکه تلویزیونی « المسیره» ارگان جنبش انصارالله افزود: سازمان ملل متحد با مشارکت در محاصره یمن نقاب از چهره زشت خود برداشت .

وی خاطرنشان کرد: قاتل نمی تواند کبوتر صلح و دوستی به مقتول اهدا کند. آمریکایی ها خود جنگ علیه یمن را آغاز کردند.ما می دانیم وقتی آمریکایی ها از صلح سخن می گویند ، تحت عنوان صلح طلبی در صدد ایجاد تنش و تسلط یافتن بر یمن هستند.

وی تاکید کرد: آمریکا و انگلیس در چارچوب بازی های بین المللی توسط عربستان و امارات رویکرد تسلط یافتن بر یمن را در پیش گرفته اند. جهان امروز با واقعیت صلح موردنظر آمریکا و انگلیس آشنا است و آنچه که در فلسطین جریان دارد، شاهد زنده ای بر این مدعا است.

الشامی توضیح داد: اظهارات « مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن با اظهارات سخنگوی ائتلاف متجاوز عربی غربی صهیونیستی علیه یمن همخوانی دارد.

وزیر اطلاع رسانی یمن در پایان مصاحبه اختصاصی خود با المسیره اظهار داشت: فرستاده ویژه سازمان ملل در صدد سرپوش گذاشتن بر جنایات مستمر ائتلاف کشورهای متجاوز علیه یمن است. آنها در حالی که دریا را در اختیار دارند،  کشتی ها را به گروگان می گیرند و با جنگ اقتصادی ملت یمن را تحت فشار قرار داده اند.

عربستان همراه با امارات، بحرین، کویت، سودان و مصر از ششم فروردین ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد.
کشورهای همپیمان عربستان در این جنگ به دنبال مشاهده بی‌نتیجه بودن آن به تدریج خود را از ائتلاف عربی کنار کشیدند و فقط امارات به دلیل داشتن اهداف توسعه‌طلبانه و طمع‌ورزی‌های خاص خود در یمن، به حضور نظامی‌اش در این جنگ تا به امروز ادامه داده است.
این تجاوز نظامی تاکنون جز کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی و همچنین آواره شدن میلیون‌ها تن از شهروندان محروم و ویرانی زیرساخت‌ها و قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار در این کشور، نتیجه‌ای برای متجاوزین به همراه نداشته است.

عربستان در تجاوز خود علیه یمن از حمایت‌های مستقیم و غیرمستقیم مالی، نظامی، سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی بهره‌مند بوده است.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =