ساحل آستارا پاکسازی شد

آستارا - ایرنا - دوستداران طبیعت آستارا با جمع‌آوری ۷۰۰ کیلو گرم زباله، بخشی از نوار ساحلی این شهرستان را پاکسازی کردند.

شهردار آستارا روز یکشنبه در حاشیه این برنامه فرهنگی در ساحل مخیری و طرح سالمسازی سفیر امید این شهر گفت: با وجود اجرای طرح های پاکسازی طبیعت، تفکیک زباله از مبدا و کارگاه های آموزش مدیریت پسماند، نامهربانی با طبیعت همچنان ادامه دارد.

جواد معیتی افزود: نوار ساحلی آستارا در فصل تابستان بیشتر از نقاط دیگر، مورد توجه گردشگران قرار می گیرد و امروز ۷۰۰ کیلوگرم زباله از آن جمع آوری شد و مسافران نیز به پاکیزگی ساحل اهمیت دهند.

وی اظهار کرد: باید مسافران و شهروندان علاوه بر بهره مندی از طبیعت، با رعایت اخلاق طبیعت گردی و توصیه های زیست محیطی در حفظ محیط زیست کوشا باشند و سطل های زباله در ساحل مخیری آستارا تعبیه شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا هم گفت: زباله تهدید جدی برای محیط زیست است و اداره حفاظت محیط زیست با مشارکت ارگان ها و نهادهای مختلف، برای ترویج فرهنگ پاسداشت طبیعت تلاش می کند و باید از ظرفیت تشکل های مردمی نیز استفاده شود.

مصطفی فلاح اضافه کرد: آموزش مدیریت پسماند برای دهیاران و برنامه های فرهنگی و هنری برای کودکان و نوجوانان از خطرات زباله ها، از برنامه های امسال این اداره برای فرهنگ سازی است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۱۸ کیلومتر نوار ساحلی در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و روزانه به طور میانگین ۱۲۰ تن زباله در آن تولید و در منطقه داداش آباد در نزدیکی ساحل خزر دفن می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =