وضعیت کرونا در واحدهای تولیدی بویین زهرا تحت کنترل است

 قزوین – ایرنا – سرپرست فرمانداری بویین زهرا گفت: وضعیت کرونا در شرکت‌ها و مراکز صنعتی شهرستان تحت کنترل بوده و اقدامات لازم برای غربالگری و پایش مستمر کارگران واحدهای تولیدی انجام می‌شود.

مصطفی آقاعلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تکذیب اخبار فضای مجازی مبنی بر افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در بویین‌زهرا، افزود: هم اکنون وضعیت شهرستان از نظر شیوع بیماری کرونا مانند سایر نقاط استان زرد است و اقدامات لازم برای کنترل بیماری کرونا و پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری انجام شده است.

وی اضافه کرد: در روزهای اخیر تنها جواب آزمایش ابتلا به کرونای ۲ کارگر از یک شرکت مثبت بوده است که آن ۲ نفر هم توسط تیم غربالگری شهرستان مورد شناسایی قرار گرفتند.

سرپرست فرمانداری بویین زهرا با بیان اینکه هم اکنون با مشکل جدی در سطح شهرستان مواجه نیستیم، گفت: رعایت مقررات و پروتکل‌های بهداشتی به تمامی مراکز صنعتی و واحدهای تولیدی شهرستان ابلاغ شده است و امیدواریم با همکاری خود مردم، گام‌های بلندی را برای کنترل بیماری کرونا برداریم.

آقاعلی افزود: با توجه به کاهش باورپذیری مردم در رعایت فاصله گذاری اجتماعی متاسفانه روند رعایت نکات بهداشتی، ترس ابتلا به کرونا و انگیزه در خانه ماندن کاهش یافته و این وضعیت موجب روند صعودی ابتلا به کرونا در شهرستان بویین زهرا شده است.

«کرونا» ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع بوده و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌دادن و روبوسی است،  پزشکان توصیه می‌کنند افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی به‌ هنگام عطسه، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهرستان بویین زهرا در ۵۵ کیلومتری جنوب قزوین واقع شده است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha