دادستان بوشهر: هیچ تخلفی نباید در دستگاه قضا وجود داشته باشد

بوشهر - ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب استان بوشهر گفت: قوه قضاییه عزم خود را برای اجرای عدالت جزم کرده و هیچ تخلفی هرچند کم هم نباید در این دستگاه وجود داشته باشد.

علی حسن پور روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دیر با گرامیداشت هفته قوه قضاییه افزود: مدیران در برقراری عدالت نقش سازنده ای دارند و مدیر باید روی مجموعه خود نظارت داشته باشد تا تخلفی صورت نگیرد.

وی اضافه کرد: قاضی بر اساس قانون، وجدان و عدل رای می‌دهد و باید پشتوانه حقوق فردی و اجتماعی باشد زیرا برقراری عدالت از اوصاف قوه قضاییه است و ریشه امنیت به عدالت بر می‌گردد.

حسن پور ادامه داد: شهید بهشتی ولایت مدار بود و ولایت مداری را یکی از ویژگی‌های مدیر می‌دانست.

دادستان عمومی و انقلاب استان بوشهر افزود: آگاهی مردم در کاهش جرم مهم است و باید آگاهی خود را نسبت به قانون افزایش دهند تا فریب افراد مجرم را نخورند.

وی در ارتباط با پرونده‌های مضاربه صوری استان بوشهر گفت: پرونده مضاربه صوری در استان که افراد زیادی را فریب داد هیچ منشا قانونی و شرعی نداشت و برای هر دو پرونده حکم صادرشده‌است.

دادستان عمومی و انقلاب استان بوشهر اظهارداشت: شهرستان دیر بدون حاشیه بوده‌است و این ناشی از تدبیر مدیران اجرایی و تعامل با همدیگراست و باید این انسجام و تعامل حفظ شود تا شاهد هیچ حادثه‌ای نباشیم.

وی ضمن قدردانی ازتلاش های خوب احمدی دادستان سابق دیر و موفقیت برای یزدانی پور دادستان جدید این شهرستان گفت: احمدی دادستان فعال استان بود و یزدانی هم از قضات خوب، خوشنام و تحیلکرده است که امیدواریم با مجموعه شورای تامین و مدیران اجرایی تعامل خوبی داشته باشد.

فرماندار دیر گفت: سلامت و امنیت دو نعمت الهی است و شهرستان دیر به نسبت استان بوشهر از امنیت خوبی برخورداراست و این در گرو تدین و فرهنگ مردم و همکاری و تعامل بین نهادها و اعضای شورای تامین است.

کریم علی حسنی افزود: مجموعه دستگاه قضایی در برگزاری انتخابات، شیوع بیماری کرونا، مواد مخدر و صید ترال و حل مشکلات ملوانان همکاری خوبی داشته و دادستان هم با متانت و تعهد و قاطعیت همیشه در دسترس بوده‌است.

وی گفت: اتحاد و انسجام و تعامل خوب همه قوا رمز پیروزی بر مشکلات است.

امام جمعه دیر گفت: انتظار است که در دستگاه قضایی افراد صالح و سالم وارد شوند.

حجت الاسلام سید علی حسینی با اشاره به ویژگی قاضی افزود: قاضی حیثیت جمهوری اسلامی است و باید آداب قضاوت رعایت کند و با ارباب رجوع برخورد اسلامی و انسانی داشته باشد.

وی گفت: با مسئولیت جدید رئیس قوه قضاییه اقدامات و تحولات خوبی در دستگاه قضا صورت گرفته است که فساد زدایی درون دستگاه قضایی، مبارزه با فساد اقتصادی و دانه درشت ها، حمایت از تولید و ابلاغ لایحه جرم سیاسی از این اقدامات است.

رئیس دادگستری شهرستان دیر گفت: تودیع و معارفه نیروها خدمت در سنگر جدید و بهره‌گیری از توانمندی نیروها است.

عیسی نوشاد افزود: رعایت حقوق شهروندی سرلوحه کار دادگستری و کارکنان است.

وی ضمن تقدیر از خدمات دادستان سابق شهرستان دیر گفت: اکبر احمدی دارای عزت نفس، شایستگی و با مجموعه شهرستان تعامل خوبی داشت.

در این آیین با قدردانی از اکبر احمدی دادستان پیشین علی یزدانی پور به عنوان دادستان جدید شهرستان دیر معرفی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =