مخابرات خراسان شمالی نیازهای خود را از داخل استان تامین می‌کند

بجنورد- ایرنا- مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی گفت: در سال جهش تولید، مخابرات استان اقلام مورد نیاز خود را که مشابه آن در استان‌های دیگر تولید می شود از صنعتگران و تولیدکنندگان داخل این خطه تامین می‌کند.

علی رضا هاشمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اقدام در راستای ارائه خدمات ارتباطی مورد نیاز به منظور توسعه و شکوفایی واحدهای تولیدی و همچنین برای حمایت از تولیدات داخل استان و رونق هر چه بیشتر تولید انجام شده است.

وی اظهار داشت: هم چنین مدیریت مخابرات با اتخاذ سیاست‌های حمایتی از جمله همکاری با تولیدکنندگان داخلی، مدیریت موثر هزینه ها و انجام پروژه های بهبود با استفاده از توان متخصصان داخلی در سال گذشته توسعه چشمگیری در استفاده از تجهیزات داخلی داشت.

هاشمی افزود: در سال جدید نیز ادامه روند توسعه و نوسازی شبکه های ارتباطی  و توجه به خدمات پس از فروش در تمام سرویس ها از مهم ترین برنامه های این مدیریت است.

وی از  نصب و راه اندازی دو لاین ترمینال هر یک با ظرفیت یک گیگ، لینک ارتباطی در چهار مرکز شهری و روستایی از توابع شهرستان مانه و سملقان خبرداد و گفت: با این اقدام ترافیک سوئیچ و دیتای این مراکز بر روی فیبرنوری برگردان شد.

وی اظهار داشت:  در پی نصب و راه اندازی لاین ترمینال یک گیگ مراکز پیش قلعه و محمدآباد در شهرستان مانه و سملقان، ترافیک سوئیچ مرکز مخابرات محمدآباد از رادیو به فیبر (طرح ملی USO)انتقال یافت.

وی مهم‌ترین مزایای این اقدامات را توسعه فنی در مراکز یادشده، آماده سازی بستر برای ارائه خدمات نوین مخابراتی ثابت و همراه و سایر سرویسهای ارتباطی و همچنین  سهولت در پروسه نگهداری و پشتیبانی، برقراری لینک ارتباطی امن و پایدارو افزایش ظرفیت پهنای باند ذکر کرد.

با بهره برداری کامل از این طرح ها، بیش از ۱۰ هزار نفر از مزایای آن بهره مند می شوند.

رتبه خراسان شمالی در ضریب نفوذ همراه اول با ۷۸ درصد و ایرانسل با ۵۷ درصد شانزدهم و یازدهم است و همچنین تعداد سایت های اینترنتی نسل ۳ نیز که در ابتدای دولت صفر بود اکنون به ۳۳۳ و نسل چهار ۳۶۸ سایت رسیده است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آن در روستاها ساکن هستند.

تعداد مشترکان تلفن های همراه در این استان یک میلیون و دویست و تعداد مشترکان تلفن ثابت نیز ۳۰۰ هزار مشترک است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =