۸ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۷
کد خبرنگار: 1022
کد خبر: 83836517
۰ نفر

برچسب‌ها

دولت ۸۸ درصد طلب گندمکاران گلستان را پرداخت کرد

گرگان - ایرنا - مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت که تاکنون ۱۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال معادل ۸۸ درصد مطالبات کشاورزان این استان بابت تحویل‌ گندم به مراکز خرید تضمینی پرداخت شد.

سعید حسن‌پور روز یکشنبه به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: از ابتدای برداشت گندم گلستان در هفته نخست خرداد تاکنون کشاورزان استان ۷۵۰ هزار تن گندم تحویل مراکز خرید تضمینی دادند.

امسال قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم ۲۵ هزار ریال تعیین شده که این قیمت بر پایه خرید با چهار درصد افت مفید و یک درصد افت غیرمفید است.

وی با اشاره به این که پیگیر پرداخت به موقع باقی مانده مطالبات گندمکاران گلستان هستیم، گفت: بهای گندم پس از تحویل به مراکز خرید تضمینی و ثبت اطلاعات حساب بانکی بهره بردار در سامانه بانک عامل توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی و تامین منابع از سوی دولت، پرداخت می شود.

مطابق گزارش اداره کل غله و خدمات بازرگانی گلستان، کار خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان با ۱۰۰ مرکز در ۱۴ شهرستان تا اواخر مردادماه ادامه دارد.

کارشناسان جهاد کشاورزی پیش‌بینی کردند که در سال زراعی جاری بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم از ۳۵۵ هزار هکتار زمین زیر کشت این محصول در گلستان برداشت شود.

گلستان دومین تولیدکننده گندم کشور بعد از استان خوزستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =