سیستم روشنایی کمربندی نوشهر بهره‌برداری شد

نوشهر - ایرنا - همزمان با پایان یافتن عملیات اجرایی نصب تجهیزات سیستم روشنایی کمربندی نوشهر ، بهره‌برداری از این طرح به طول ۹ کیلومتر امروز یکشنبه آغاز شد.

کمربندی پرترافیک نوشهر که در ضلع جنوبی این شهر قرار دارد ، به عنوان راه ارتباطی و گردشگری غرب مازندران پس از  ۱۳ سال بهره برداری  فاقد سیستم روشنایی بود و این وضعیت باعث بروز حوادث رانندگی در این مسیر پرتردد می شد ضمن اینکه ساکنان ۱۳ روستای حاشیه این کمربندی با جمعیتی دستکم ۱۵ هزار نفر برای تردد با مرکز شهر با سوانح رانندگی مواجه می شدند.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای نوشهر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : پروژه روشنایی کمربندی نوشهر به طول ۹ کیلومتر و با اعتبار چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل استانی به اتمام رسید.

سعدی قادری افزود : برای  اجرای این پروژه ۱۸۰ پایه چراغ گالوانیزه هر کدام به ارتفاع ۱۳متر به همراه لامپ ۴۰۰ وات بخار سدیم و با فاصله ۵۰ متر جهت روشنایی کمربندی نوشهر نصب شده است.

وی ادامه داد : نصب ۹ دستگاه پست ۲۵ کیلو ولت آمپر به همراه کابل کشی ۵ در ۱۶ آلومینیومی از دیگر اقدامات انجام شده برای پروژه کمربندی است.

رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای نوشهر گفت : پیمانکار قبلی از سال ۹۶ اجرای عملیات این پروژه آغاز ، ولی به صورت نیمه تمام رها کرد و سال گذشته با انتخاب پیمانکار جدید اجرای این پروژه شتاب گرفت.  

وی  در خصوص روشنایی مسیر نوشهر به رویان هم اظهار داشت  :‌ در حال حاضر ۲۴ کیلومتر از این مسیر ۳۶ کیلومتری  به سیستم روشنایی مجهز شده  ولی برای تجهیز ۱۲ کیلومتر باقی مانده نیاز به حدود پنج میلیارد تومان اعتبار است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چالوس و کلاردشت در خصوص روشنایی کمربندی چالوس نیز گفت : تمامی ۴۳ پایه روشنایی و لامپ ها و ۲ دستگاه پست ۲۵ کیلو ولت آمپر برای تامین روشنایی مسیر کمربندی چالوس از روستای کوشکسرا نوشهر تا پارک سنگی چالوس توسط پیمانکار نصب شده است.

مهدی صفایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : هم اکنون سیستم روشنایی یک کیلومتر از این مسیر فعال است ولی برای فعال شدن سیستم روشنایی بقیه مسیر کمربندی که کمتر از یک کیلومتر است نیازمند همکاری اداره توزیع امور برق شهرستان چالوس برای فراهم کردن زیر ساخت های لازم برای اتصال سیستم های روشنایی این مسیر به شبکه برق هستیم.

۲ کیلومتر از ۱۱ کیلومتر مسیر کمربندی نوشهر چالوس که به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سال گذشته مزین شد در حوزه شهرستان چالوس قرار دارد.

سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی به خاطر داشتن موقعیت گردشگری و تفریحی نظیر جنگل و دریا شهرهای نوشهر و چالوس را برای اقامت انتخاب می کنند که مسیر تردد آنان کمربندی نوشهر چالوس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =