پیشرفت ۸۰ درصدی خانه والیبال گنبد و چند خبر کوتاه از گلستان

گرگان - ایرنا - پیشرفت ۸۰ درصدی خانه والیبال گنبد، تزریق ۸۴۰ میلیارد ریال اعتبار خسارت سیل به دهیاری‌های استان، آغاز برنامه‌های تابستانه کانون پرورش فکری استان و اهدای خون ۱۲ هزار گلستانی در سه ماهه نخست سال از جمله خبرهای کوتاه یکشنبه گلستان است.

مدیرکل ورزش و جوانان گلستان با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی ساخت خانه والیبال استان در گنبدکاووس گفت: تکمیل این پروژه به ۱۸ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

**

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان با اشاره به اختصاص ۹۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت سیل پارسال به روستاهای استان گفت: با وجود تنگناهای اقتصادی، دولت تاکنون افزون بر ۸۴۰ میلیارد ریال از این اعتبار را  به حساب دهیاری‌های استان واریز کرد.

**

فرماندار آق قلا گفت : ۱۳ هزار هکتار از اراضی شمال منطقه با اعتبارات ملی زهکشی شده و در حال حاضر زهکشی ۵۰ هزار هکتار از مزارع با اعتبار ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال توسط قرارگاه خاتم الانبیا در حال انجام است.

**

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ‌و نوجوانان گلستان گفت: برنامه های تابستانه این کانون با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در ۱۷ مرکز ثابت، ۹ کتاب‌خانه سیار، ۲ کتاب‌خانه پستی و ۳ مرکز فراگیر برگزاری کارگاه‌های دوره‌ای و تخصصی با بهره گیری از مربیان متخصص و مجرب و با هدف تمرین مهارت‌های زندگی ویژه‌ کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.

**

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان از ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز استان در یک برنامه ۳ ساله خبر داد.

**

مدیرکل سازمان انتقال خون گلستان گفت: در ۳ ماهه نخست سال، ۱۴ هزار نفر به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند که از آن‌ها ۱۲ هزار واحد خونگیری انجام شد.

**

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان از سرایت آفت لارو پروانه ابریشم باف به باغ‌های بندرگز خبر داد.

**

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری گنبدکاووس گفت: براساس محدودیت اعلام شده بر میدان دام فقط قصابان، آغل‌داران، دلالان و رانندگان وسایل نقلیه حمل دام از ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه تا ۱۰ صبح اجازه تردد و خرید و فروش دام دارند.

**

معاون مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی گلستان گفت: در استان ۱۶۰ هکتار باغ آلبالو وجود دارد که ۱۴۰ هکتار آن بارده است و تاکنون حدود ۸۰۰ تن آلبالو از این باغات برداشت شد.

**

 استاندار گلستان به شرکت پخش فرآورده های نفتی و جهاد کشاورزی دستور داد سوخت کافی مورد نیاز کشاورزان در فصل برداشت محصولات زراعی را تامین و در اختیار کشاورزان قرار دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =