مشکلات ورزش خوزستان با استفاده از ظرفیت مجلس قابل حل است

اهواز - ایرنا - رییس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس گفت: برای حل مشکلات ورزش خوزستان و رسیدگی به زیر ساخت‌های ورزشی این استان می‌توان با هماهنگی بین بخشی از ظرفیت مجلس استفاده کرد.

به گزارش ایرنا سیدکریم حسینی در اولین نشست شورای ورزش خوزستان در سال ۹۹ که شنبه شب در اهواز برگزار شد با اشاره به اینکه خوزستان یک استان پهناور بوده و نیاز به سرانه ورزشی بیشتری دارد افزود: تلاش می شود با استفاده از ظرفیت مجلس، طرح‌هایی که نیاز به تصویب و پیگیری در وزارتخانه و مجلس دارند دنبال کرده و به سرانجام برسانیم.

عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت: باید کاری کنیم خوزستان حداقل از نظر زیرساخت‌ها و الزامات ورزشی، در بخش های قهرمانی، همگانی و بومی و محلی از جایگاه مناسبی در کشور برخوردار باشد تا شاهد بروز استعدادهای ورزشی در نقاط مختلف استان باشیم.

وی یکی از اولویت‌های مجمع نمایندگان خوزستان را بخش ورزش و پرداختن به امر ورزش دانست و گفت:برای این امر باید ارتباط خوبی بین مسئولان ورزش استان و نمایندگان وجود داشته باشد.

حسینی بیان کرد: همواره علاقه خود را به ورزش و ورزشکاران حفظ کردم و تلاش می‌کنم در زمینه ارتقاء وضع ورزش استان در زمینه زیرساختی و کمک به هیات‌های ورزشی، اقدامات موثری صورت بگیرد.

وی ادامه داد: قطعا نیاز است به ورزش از دید علمی نگاه کرد تا در بحران‌هایی مثل کرونا، ورزش را منقطع از زندگی مردم ندانیم. در زمان کرونا کارهای خوبی مانند برگزاری مسابقات آنلاین از سوی برخی هیات‌ها صورت گرفت و امیدواریم تمام هیات ها به این موضوع بپردازند.

حسینی  همچنین گفت: در نشست اخیر با وزیر ورزش و جوانان پروژه نیمه تمام سالن چهار هزار و ۵۰۰ نفره اهواز پیگیری شد و مقرر گردید احداث این پروژه در دستور کار قرار گیرد.

وضعیت ورزشگاه غدیر فاجعه است

وی در خصوص وضعیت ورزشگاه غدیر اهوز افزود: فاجعه است که تمام راهروها، و زیرگذرهای این ورزشگاه، پُر از لجن و نیزار باشد و این وضعیت خوبی برای ورزش خوزستان نیست لذا می طلبد مسئولان ورزش استان برای حل مشکلات این ورزشگاه تلاش کنند. همه ما در برابر این اماکن مسئول هستیم و نباید بگذاریم سایر فضاهای ورزشی که سرمایه‌های استان هستند از بین بروند همچنین ورزش موضوع یک اداره و یک سازمان نیست و قطعا به یک همکاری و همراهی بین بخشی نیاز دارد.

رییس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به جمعیتی که در چهار شهرستان اهواز، باوی، حمیدیه و کارون داریم شاید محروم ترین شهرستان به لحاظ سرانه ورزشی، اهواز و روستاهای آن باشند لذا انتظار داریم برنامه ریزی خوبی در این زمینه صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه باید برای تجهیز اماکن ورزشی در هر بخش و روستا هدف گذاری کنیم گفت: بی شک تدوین یک طرح جامعه توسعه زیرساختی در خوزستان مورد نیاز است و امیدوارم خروجی شورای ورزش نیز گام‌های موثری به سمت برطرف کردن مشکلات ورزشکاران در سراسر استان باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها