۸ تیر ۱۳۹۹،‏ ۸:۰۴
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 83836256
۰ نفر

برچسب‌ها

خودروی حامل چوب قاچاق در سروآباد توقیف شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد از توقیف یک دستگاه خودروی باری نیسان حامل مقطوعات چوب قاچاق در این شهرستان خبر داد.

مسلم مرادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان سروآباد به یک خودروی نیسان حامل مقطوعات چوبی مشکوک شده و آن را در ایست و بازرسی شهید کریمی متوقف کردند.

وی افزود: بعد از اطلاع کارشناسان اداره منابع طبیعی به محل اعزام و پس از بررسی دقیق قاچاق بودن محموله کشف شده را تایید کرده و پرونده این تخلف تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد یادآور شد: در بازرسی از این خودروی نیسان مقدار یک تن چوب درختان جنگلی از نوع بید کشف و ضبط شد و محموله به اداره منابع طبیعی انتقال و خودروی نیسان نیز به پارکینگ منتقل شد.

مرادی اضافه کرد: با اجرای طرح تنفس جنگلهای شمال کشور چشم طمع غارتگران به جنگلهای زاگرس دوخته شده است و سوداگران با هر شگردی در پی تخریب جنگلهای این منطقه هستند.


اطفای حریق جنگلهای گوشخانی و ترخان آباد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سروآباد از مهار و کنترل آتش سوزی جنگل‌های بین روستاهای گوشخانی و ترخان آباد این شهرستان خبر داد و گفت: با حضور به موقع نیروهای مردمی و یگان حفاظت از منابع طبیعی این آتش سوزی در کمتر از چند ساعت مهار شد.

وی علت اصلی این آتش سوزی را بی احتیاطی و سهل انگاری رهگذاران بیان کرد و افزود: میزان خسارات ناشی از این آتش سوزی در دست بررسی است.

از مساحت ۱۱۷ هزار هکتاری شهرستان سروآباد ۷۰ هزار هکتار آن را جنگل، ۳۵ هزار هکتار را مرتع و ۱۲ هزار هکتار آن را اراضی کشاورزی و باغی تشکیل می‌دهد. این شهرستان دارای پوشش جنگلی وسیع است که جنگل‌های آن از نوع بلوط است.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و اورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha