افزایش نظارت بر بازار کهگیلویه و بویراحمد وضعیت آن را سامان می بخشد

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: افزایش نظارت متولیان امر و دستگاه های اجرایی مربوطه بر بازار این استان وضعیت آن را سامان می بخشد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی عصر شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: گرانی انواع کالاها و خدمات در این استان به ویژه شهر یاسوج ریشه ای بوده و مربوط به امروز یا دیروز نیست.

وی افزود: افزایش بی رویه قیمت ها بار سنگینی بر دوش مردم کهگیلویه و بویراحمد گذاشته به طوری که از این موضوع ناراحت و نگران هستند.

 نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: دلیل بخشی از گرانی کالاها و خدمات در این استان از جمله شهر یاسوج وجود عده ای افراد سودجو، فرصت طلب و طماع است.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: معضل دیگر در کهگیلویه و بویراحمد به ویژه شهر یاسوج چند نرخی بودن انواع کالاها و خدمات است.

وی ابراز داشت: باید هر چه سریعتر چاره ای به منظور مهار و کنترل گرانی در کهگیلویه و بویراحمد اندیشیده شود.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی گفت: توضیحات برخی متولیان امر و مسؤولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد به هیچ وجه سبب رفع معضل گرانی در این استان از جمله شهر یاسوج نمی شود.

وی اظهار داشت: فکری به حال گرانی مرغ در کهگیلویه و بویراحمد به ویژه شهر یاسوج شود زیرا چنین وضعیتی برای مردم استان به ویژه قشرهای آسیب پذیر قابل قبول نیست.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: باید قیمت مرغ در این استان تا ۷۲ ساعت آینده کاهش یافته و به هر کیلوگرم ۱۵۰ هزار ریال برسد.

حسین کلانتری اظهار داشت: روزهای اخیر قیمت مرغ در کشور افزایش داشته و در نتیجه این کالای اساسی در کهگیلویه و بویراحمد نیز با افزایش قیمت مواجه شده است.

وی افزود: بر اساس اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد قیمت هر کیلوگرم مرغ در این استان ۱۷۷ هزار ریال تعیین شده و فروش آن بالاتر از این قیمت نیز ممنوع است.

کلانتری با تأکید بر لزوم نظارت جدی تر بر بازار کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: متولیان امر و دستگاه ‌های اجرایی مربوطه در استان این موضوع مهم را بیش از گذشته در دستور کار قرار دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha