آستان قدس رضوی در پی رفع مشکلات مردم با اراضی موقوفه است

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: سیاست این آستان مقدس رفع مشکلات مردم با اراضی موقوفه است.

حجت الاسلام والمسلمین مروی روز شنبه در دیدار با جمعی از نمایندگان مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: آستان قدس رضوی نسبت به مشکلات مردم با زمین‌های موقوفه بی‌تفاوت نیست و به دنبال تسریع در ساماندهی این اراضی در مناطق محروم و حاشیه شهر مشهد با همراهی و همکاری استانداری و شهرداری هستیم.

وی ادامه داد: منافع مردم و کشور اولویت‌ها و اصول ماست و پای اصول اخلاقی خود ایستاده‌ایم، اگر در موردی میان منافع مردم و کسب درآمد منافات وجود داشت، انتخاب ما منافع مردم است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری نسبت به بافت پیرامون حرم مطهر رضوی گفت: ما نسبت به بافت پیرامون حرم مطهر دغدغه داریم و طبق قانون و شرع ملزم به تحقق نظر رهبر معظم انقلاب هستیم.

وی با تأکید بر اینکه هویت شهر مشهد با حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) گره خورده است، افزود: حرم مطهر رضوی دحوالارض مشهد مقدس است، لذا تمام اقدامات و تصمیمات در این شهر باید متناسب با هویت معنوی آن یعنی بارگاه حضرت امام علی بن موسی الرضا (ع) باشد، زیرا مشهد شهر امام رضا (ع) است.

حجت الاسلام و المسلمین مروی با تشکر از مطالبه و دغدغه دلسوزان شهر بویژه نمایندگان مجلس و وزیر راه و شهرسازی نسبت به تحقق منوبات رهبر معظم انقلاب در خصوص بافت پیرامون حرم مطهر رضوی ادامه داد: همانگونه که وزارت راه و شهرسازی با این دغدغه و مطالبه همراه است، آستان قدس رضوی نیز خود را موظف به همراهی و مشارکت در ساماندهی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی می‌داند.

وی به اهمیت خدمت‌رسانی به زائران اشاره کرد و گفت: در وضعیت و امکانات فعلی متوقف نمی‌شویم و به دنبال افزایش کمی و کیفی خدمات به زائران متناسب با شأن دستگاه حضرت امام علی بن موسی الرضا (ع) هستیم.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: ارائه خدمات مطلوب به زائران، بویژه زائران محروم و نیازمند سرلوحه کار آستان قدس رضوی است و در این راستا به دنبال تسهیل خدماتی همچون ایجاد محل اسکان، توقفگاه خودرو و تدارک مکان مناسب برای زائران شب خواب در کوتاه ترین فاصله با حرم مطهر رضوی هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha