آیا شهروندان گراش بیماری کرونا را شوخی گرفته‌اند؟

شیراز - ایرنا- شهرستان گراش از جمله مناطق استان فارس است که شمار مبتلایان به کرونا در آن طی هفته های اخیر دوچندان شده است ، برخی بیماران در تنها بیمارستان این شهرستان بد حالند و به دستگاههای تنفسی متصل شده اند ، شهروندان ترسی از کرونا ندارند و ظاهرا این بیماری را شوخی گرفته اند.

افزایش شمار ابتلا به کرونا در شهرستان گراش موجب گردید تا این شهرستان به وضعیت قرمز وارد شود ، آمار مبتلایان در گراش که تا دو هفته پیش دو رقمی بود اکنون سه رقمی شده و شمار جان باختگان نیز رو به افزایش است.

دکتر محمدهادی مطلبی متخصص بیماری های عفونی بیمارستان گراش روز شنبه اعلام کرد:  بخش هایی  برای کرونا در بیمارستان گراش در نظر گرفته شده  و افرادی بستری هستند و با این اوضاعِ پیش رو ممکن است یک بخش دیگر نیز برای بستری بیماران باز شود ، برخی از این افراد بستری ، بیماران مبتلای قطعی، برخی منتظر جواب و افرادی نیز  مشکوک به بیماری هستند.

  این متخصص بیماری های عفونی ضمن هشدار مجدد و ابراز نگرانی از روزهای آینده گراش گفت: متاسفانه مردم این بیماری را شوخی گرفته اند و از بیماری نمی ترسند در حالی که ما شاهد هستیم در این موج جدید، بیماری شدت بیشتری گرفته و بیماران بدحالتر بیشتری را داریم.

 وی در ادامه گفت: یکی از مشکلاتی که مشاهده می شود مراجعه دیر هنگام مردم به مراکز بهداشتی درمانی است و  از مردم میخواهیم در صورت بروز علائم بیماری حتما به مراکز ۱۶ ساعته، پزشکان خانواده و بیمارستان مراجعه کنند.

 دکتر مطلبی تصریح کرد: متاسفانه برخی از افراد اقدام به انتشار مطالبی در خصوص درمان محلی یا درمان های بدون مرجعیت رسمی می کنند که نگران کننده است و درخواست ما این است که دنبالِ درمان این بیماری در فضای مجازی نگردید و حتما به پزشکان ذی صلاح و متخصصین اعتماد کنید.

این پزشک متخصص  در پایان گفت: گره این مشکلِ بوجود آمده به دست مردم و با چند کار بسیار ساده باز می شود که  ، شرکت نکردن در تجمعات، فاصله گیری از تمامی افراد، زدن ماسک و شستشوی دست ها بطور مداوم  راهکار کنترل کرونا است که اگر این کارهای ساده را انجام ندهیم باید هزینه های گزافی پرداخت شود.

از دیروز تا امروز ۷ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۵۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده اند و مجموع  بیماران   به ۲۲۰ هزار و ۱۸۰ نفر رسید،  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۵ بیمار کرونا  جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۳۶۴ نفر رسید.

شهرستان گراش در فاصله ۳۵۹ کیلومتری جنوب شیراز در استان فارس قرار دارد.

اخبار مرتبط