ویروس کرونا در بین شهروندان فارس قربانی می‌گیرد

شیراز - ایرنا- ویروس کرونا در بین شهروندان فارس می‌چرخد و قربانی می‌گیرد ، افزایش همه گیری کرونا به علت برگزاری مراسم دورهمی ، عروسی و ختم در این استان از خانواده ای به خانواده ای دیگر منتقل می شود ، دیده شده که گاه همه اعضای یک خانواده از کهنسال ۸۰ سال تا کودک ۸ ساله در یک مراسم دورهمی به کرونا مبتلا شده است.

شمار مبتلایان به کرونا در شهرستان های شیراز؛ مرودشت ؛ کازرون؛ داراب؛ آباده ؛ زرین دشت ؛ لامرد ؛ کوار؛ ممسنی؛ اقلید ؛ استهبان ، لارستان ، گراش ، فسا ، جهرم و اوز  سه رقمی شده است ، بسیاری از این شهرستان ها تا دو هفته پیش آمار دو رقمی داشتند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا در فارس با تاکید بر رعایت شیوه نامه های  بهداشتی  با تقدیر از تلاش تمام مجموعه سلامت استان  فارس به ویژه کادر درمانی در مقابله با ویروس کرونا، ابتلای تعدادی از اعضای کادر درمانی استان به ویروس کرونا را نتیجه ایثار و فداکاری آنان برای درمان بیماران  و تلاش برای بهبود آنان  عنوان کرد. 

دکتر  مهرزاد لطفی از مردم خواست با رعایت بهداشت فردی، فاصله فیزیکی و شیوه نامه های  بهداشتی ضمن حفظ سلامت خود و خانواده ها، یاریگر کادر درمان و مجموعه سلامت برای مقابله با ویروس کرونا باشند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست گزارشی از وضعیت بیمارستان های استان در ارایه خدمات به بیماران کرونا  و اقدامات انجام شده با توجه به افزایش آمار مبتلایان ویروس کرونا در روزهای گذشته به رییس و اعضای ستاد مدیریت کرونا دانشگاه ارایه داد.

دکتر  علی اکبری   به آمار بالای بیماران مراجعه کننده از استان های همجوار به شیراز برای دریافت خدمات درمانی، اشاره کرد و بر لزوم فراهم سازی امکانات و اتخاذ تمهیدات لازم در این زمینه، تاکید کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم گفت: بسیاری از موارد ابتلا به کرونا در استان فارس مربوط به دورهمی های خانوادگی، مراسم  عقد، عروسی و ترحیم، استفاده از اتوبوس، تاکسی و مترو بوده است.

عبدالرسول همتی  با بیان اینکه سهل انگاری به دستورات بهداشتی، باعث افزایش چرخش کرونا  در میان شهروندان می شود، توصیه کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از ترددهای غیرضروری و دوری از تجمعات، رعایت شود.

تصمیم گیری در زمینه بهبود و ارتقای خدمات به بیماران با توجه به اقدامات انجام شده در راستای افزایش بخش ها و مراکز درمانی مرتبط با بیماری کرونا از دیگر موضوعات بررسی شده در نشست امروز ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی شیراز بود.

از دیروز تا امروز ۷ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۵۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده اند و مجموع  بیماران   به ۲۲۰ هزار و ۱۸۰ نفر رسید،  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۵ بیمار کرونا  جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۳۶۴ نفر رسید.

اخبار مرتبط