عادی شدن خطر ویروس کرونا در شاهرود نگران‌کننده است

شاهرود- ایرنا - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با ابراز نگرانی از عادی شدن کرونا برای برخی شهروندان گفت: اگرچه شهرستان های شاهرود و میامی از نظر ابتلا به ویروس کرونا در وضعیت سفید قرار دارند اما استفاده از ماسک و دستکش ضروری است.

احسان بینش عصر شنبه با اعلام اینکه تغییر وضعیت از سفید به قرمز به راحتی ممکن است، افزود: شهروندان نباید تصور کنند شرایط عادی و خطر ویروس تمام شده ، بلکه خطر ابتلا به کرونا همچنان وجود دارد و ضرورت رعایت موازین بهداشتی در پیشگیری از انتقال و انتشار ویروس، فاصله‌گذاری اجتماعی و به ویژه استفاده از ماسک تاکید می شود. 

وی با قدردانی از همکاری مردم و دستگاه های مختلف در امر مبارزه با کرونا اظهار داشت: با توجه به بازگشایی برخی صنوف و اماکن رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی همچنان الزامی است و براساس اختیارات ستاد مقابله با کرونا اگر مشاهده شود بازگشایی‌ها باعث انتشار ویروس و انتقال بیماری  می‌شود، در تصمیم‌ها تجدید نظر خواهد شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شهروندان خواست چنانچه با مواردی برخورد کردند که شیوه نامه های بهداشتی رعایت نمی‌شود تذکر داده و یا موضوع را به شماره ۱۹۰ و ۴۰۳۰ گزارش نمایند.

ببینش با بیان اینکه باید از برگزاری مراسم و مسافرت های غیر ضروری اجتناب شود، اظهار داشت: برای افراد دارای بیماری های زمینه ای و سالمندان همچنان راهبرد در خانه ماندن و عدم شرکت در مراسم عمومی توصیه می گردد و سایر افراد چنانچه در فروشگاه ها و اماکن پرتردد حضور می یابند و یا از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند می بایست ضمن رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از ماسک و دستکش نیز استفاده نمایند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر روز شنبه  ۲۲۰ هزار و ۱۸۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۳۶۴ نفر رسید.

بیمارستان امام حسین (ع)  شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان شاهرود  در شرق استان سمنان افزون بر ۲۲۰ هزار تن جمعیت و  ۵۳ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =