ثبت احوال اردبیل: افراد فاقد کارت ملی هوشمند از خدمات محروم می‌شوند

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: با افزایش محدودیت‌های قانونی ،افراد فاقد کارت ملی هوشمند از دریافت خدمات دولتی و عمومی محروم می‌شوند.

شهرام رسولی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آخرین فرصت برای دریافت کارت ملی هوشمند در حال تمام شدن است.

وی گفت: تاکنون ۸۵ درصد جمعیت استان اردبیل موفق به دریافت این کارت شده و ۱۵ درصد فاقد این کارت هستند.

وی با بیان اینکه تا پایان شهریور امسال تمام کارت‌های ملی هوشمند افرادی که در دفتر پیشخوان اقدام به ثبت‌نام این کارت کرده‌اند صادر خواهد شد، اظهارداشت: بیش از ۵۰ درصد از کارهای مربوط به صدور این کارت در داخل استان انجام می‌شود.

او بیان کرد: هزینه‌های مربوط به دریافت کارت ملی هوشمند برای خانواده‌های بی‌بضاعت از سوی نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام و بهزیستی تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۵ دفتر پیشخوان در استان به منظور دسترسی آسان مردم ارائه خدمات می‌نمایند، گفت: ارائه خدمات بموقع  و کاهش زمان حضور مردم در ادارات و دفاتر پیشخوان از برنامه‌های مدنظر ثبت احوال است و در حال حاضر شناسنامه در کمتر از ۴۸ ساعت و بصورت روزانه صادر می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل همچنین افزود: تنظیم و صدور اسناد هویتی افراد از حساس‌ترین مراحلی است که باید با دقت و ریزبینی خاصی انجام شود و هم‌اکنون این امر به صورت دقیق توسط کارشناسان این استان در حال انجام است طوری‌که برای رفاه حال شهروندان در بیمارستان‌ها و آرامستان اردبیل نمایندگی ثبت احوال فعال است.

رسولی درباره اسناد هویتی و صدور شناسنامه مکانیزه در استان گفت: تاکنون حدود ۷۰ درصد شناسنامه مردم استان به مکانیزه تغییر یافته و با راه‌اندازی سامانه استعلام هویتی در ادارات و حذف کپی مدارک هویتی در مکاتبات نظام اداری گام بزرگی در جهت خدمت به مردم برداشته شده است.

رسولی با اشاره به مزایای استفاده از شناسنامه های الکترونیکی و مکانیزه اظهارداشت: امکان سوء‌استفاده از شناسنامه‌های دست‌نویس برای اقدامات کلاهبرداری بالا بوده و از این جهت اقدام همه مردم استان برای تعویض شناسنامه‌های قدیمی با شناسنامه‌های مکانیزه جدید ضرورت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =