کیفیت هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز شنبه، از لحاظ غلظت آلایندگی ازن با شاخص لحظه‌ای ۱۰۲ برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی ، سالمندان، کودکان و زنان باردار ناسالم است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ازن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۱۳۰ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۸، ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۷۲، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۶ و منواکسید کربن با شاخص ۲۲ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرک چشمه در منطقه۲۲ با شاخص ۱۰۳، شریف در منطقه ۲ با شاخص ۹۸ و پارک سلامت در منطقه ۱۷با شاخص ۹۷ طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین آلایندگی را نشان می دهند.

همچنین ایستگاه‌های پارک رازی در منطقه ۱۱با شاخص ۷۲، گلبرگ در منطقه ۸ با شاخص ۷۴ و ژئوفیزیک در منطقه ۶ با شاخص ۷۹ در همین مدت با کمترین آلایندگی، در شرایط سالم بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۷۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =