۱۷ سند فرهنگ عمومی و فضای مجازی کشور رونمایی شد

تهران - ایرنا - ۱۷ سند فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونین و مدیران عامل سازمان‌های زیر مجموعه این وزارتخانه، رونمایی شد.

براساس اعلام عصر شنبه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از جمله این اسناد می توان به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، برنامه های ارتقای فرهنگی مراسم راهپیمایی اربعین، برنامه های فرهنگ زیارت و گردشگری مذهبی، برنامه ارتقای فرهنگ سلامت، برنامه های ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست، برنامه ترویج ورزش همگانی، ارتقای فرهنگ کار و مهارت آموزی، برنامه ارتقای فرهنگ توانمند سازی مددجویان، ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب و ارتقای فرهنگ وقف در کشور اشاره کرد.

همچنین اسناد دیگر که در این دیدار رونمایی شد، گزارش پیمایش مصرف فرهنگی، کتاب چشم اندازهای فرهنگ معاصر ایران، گزارش طرح کنوانسیون برن، گزارش نظر سنجی موج کرونا و روزه داری و طرح های ملی و پژوهش ها و کتب الکترونیک را شامل می شود. برنامه تحول در فضای مجازی هم از دیگر اسناد رونمایی شده در این دیدار به شمار می آید.

در ادامه این مراسم قرار است گزارشی از عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه های مختلف توسط معاونین، مدیران عامل سازمان های زیر مجموعه، مشاوران و مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل این وزارتخانه به معاون اول رئیس جمهوری ارائه شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =