تندباد ۷۲ کیلومتری خراسان شمالی را درنوردید

بجنورد- ایرنا- تندباد با سرعت ۷۲ کیلومتر بر ساعت مناطقی از جنوب غرب استان خراسان شمالی را درنوردید.

کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان شمالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به افزایش سرعت باد طی دیشب و امروز در استان، اظهار داشت: بیشترین شتاب تندباد ۷۲ کیلومتر بر ساعت در بخش  سنخواست از توابع شهرستان جاجرم ثبت شده و شهرستان راز و جرگلان با ۶۱.۲ کیلومتر بر ساعت و فاروج با ۵۷.۶ کیلومتر بر ساعت نیز در ردیف بعدی بیشترین سرعت باد بوده‌اند.

هادی شیرازی با بیان اینکه وزش باد بسیار شدید در این شهرستان ها و نیز گرمه و جاجرم باعث کاهش ۱۰۰ درصدی دید در این نقاط شد، افزود: سرعت وزش باد در شهرستان بجنورد نیز ۲۸.۸ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

وی خاطرنشان کرد: نقشه های پیش یابی هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بیانگر جو نسبتا ناپایدار طی امروز تا فردا در نقاط مختلف استان است.

وی پدیده غالب برای امروز را افزایش باد با احتمال گرد و خاک و کاهش دید و گاهی افزایش ابر و در پاره ای از نقاط استان به ویژه در مرکز، شمال غرب و غرب احتمال بارش های پراکنده و خفیف اعلام کرد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: بر این اساس برای اوایل فرداشب تا صبح دوشنبه انتظار بارش های پراکنده را بیشتر در شمال و نیمه غربی استان خواهیم داشت.

شیرازی افزود: این در حالی است که روند کاهشی دمای استان که از روز پنجشنبه گذشته به میزان ۶ تا ۸ درجه آغاز شده، تا دوشنبه هفته جاری ادامه دارد.

وی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته اسماعیل آباد اسفراین با بیشینه دمای ۳۴.۶ درجه سانتیگراد گرمترین و کوسه شیروان با کمینه دمای ۱۴ درجه سانتیگراد خنک ترین نقاط استان بوده است.

کمینه دمای هوای بجنورد در این مدت ۱۷.۵ و بیشینه دمای آن ۲۸ درجه سانتیگراد بوده است.

میانگین بارندگی سالانه خراسان شمالی ۲۴۰ میلی متر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha