۱۳۳ فقره ساخت و ساز غیرمجاز در شهرستان ری تخریب شد

شهرری ـ ایرنا ـ دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری با بیان اینکه با هرگونه ساخت غیرمجاز برخورد جدی می‌شود، گفت: ۱۳۳ فقره ساخت و ساز غیرمجاز طی سه ماه اول سال‌جاری در این شهرستان تخریب شد.

غلامرضا نوفرستی روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: ۲۲ هکتار از اراضی مرغوب کشاورزی نیز در این مدت آزادسازی شده است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۹ برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز تشدید شده است، خاطرنشان کرد: تعداد اخطاریه های دستگاه قضایی در مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان ری ۳۷ فقره بوده که این آمار در سه ماه نخست سال جاری به ۸۱ فقره رسیده است.

نوفرستی ادامه داد: تعداد تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز طی سال گذشته ۲۸۰ فقره بود که امسال طی سه ماه اول ۱۳۳ فقره تخریب شده است.

این مسئول با بیان اینکه برای هرگونه ساخت و ساز در اراضی کشاورزی باید ابتدا مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح صادر شود، افزود: دستگاه قضایی شهرستان ری بدون هیچگونه اغماضی با متخلفان و کسانی که می خواهند با ساخت و ساز در اراضی کشاورزی موجب ارزش افزوده برای خود نمایند برخورد جدی می کند.

نوفرستی در ادامه در خصوص پیش فروش آپارتمان نیز به شهروندان توصیه کرد: هم اکنون بخاطر عدم رعایت موارد قانونی تعداد پرونده های پیش خرید آپارتمان ها در محاکم قضایی شهرستان ری افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه برای متهمان پرونده پیش فروش آپارتمان های پروژه آفتاب ری پرونده کیفری و مجازات سنگین صادر شده است، اظهار داشت: کسانی که می خواهند آپارتمام پیش خرید کنند باید براساس قانون آن در دفاتر ثبت اسناد ثبت  شود در غیر این صورت عواقب آن برعهده خریداران است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری یادآور شد: براساس توافق صورت گرفته و جلوگیری از هرگونه ضرر شهروندان شهرستان ری مقرر شده است شهرداری ها تمامی پروژه های بزرگ ساختمانی را به دادستانی معرفی نمایند تا پیش فروش ها زیر نظر کارشنان دادگستری انجام شود.

یکهزار و ۸۷۵ تن انواع مواد مخدر طی سال ۹۸ در شهرستان ری کشف شد

نوفرستی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه شهرستان ری در مسیر ترانزیت و گلوگاه مواد مخدر استان تهران واقع شده است، گفت: با تلاش ماموران نیروی انتظامی و سایر دستگاه های متولی یکهزار و ۸۷۵ تن انواع مواد مخدر طی سال ۹۸ در شهرستان ری کشف شد.

این مسئول ادامه داد: از میزان ۲۳۰ کلیوگرم هرویین، یکهزار و ۳۰۰ کیلوگرم تریاک، ۲۰۰ کیلو هشیش و ۲۵ کیلوگرم شیشه بوده است.

نوفرستی با بیان اینکه کشفیات مواد مخدر شهرستان ری طی ۹۸ نسبت به سال ۹۷ در حدود ۵۸ درصد افزایش داشته است، افزود: ۴۳ قاچاقچی، ۱۰۵ حمل کننده، ۲۰ نفر نگهدارنده و یک هزار، ۲۴۱ توزیع کننده مواد مخدر و چهار هزار و ۵۶۴ معتاد متجاهر طی سال گذشته در شهرستان ری دستگیر شده اند که در مقایسه با سال ۹۷ در حدود ۴۴ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: همچنین طی سه ماه اول سال جاری ۸۶۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان گردان از  سطح شهرستان ری کشف و یکهزار و ۵۶۲ قاچاقچی، حمل کننده، توزیع کننده مواد مخدر و معتاد متجاهر دستگیر شد.

نوفرستی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی شهرستان ری در موضوع اعتیاد به دنبال افزایش دانش خانواده ها و به ویژه جوانان است، افزود: امسال برنامه های مدونی مانند برگزاری کارگاه های آموزشی با همکاری سایر دستگاه در سطح شهرستان ری برنامه ریزی شده است.

به گزارش ایرنا، نشست خبری رسول جلالی رییس دادگستری شهرستان ری و غلامرضا نوفرستی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان امروز شنبه به مناسب هفته قوه قضاییه در دادستانی شهرستان ری برگزار شد.

از یکم تا هفتم تیرماه بمناسبت سالروز شهادت آیت الله دکتر شهید بهشتی (ره) و جمعی از یاران انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) به عنوان هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =