هشدار نارنجی و زرد هواشناسی سیستان و بلوچستان

زاهدان - ایرنا - اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان امروز شنبه برای افزایش شدت بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان هشدار نارنجی و نسبت به افزایش ارتفاع موج در سواحل دریای عمان هشدار زرد صادر کرد.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از امروز به شدت بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان افزوده شده و پیش بینی می شود سرعت باد تا فردا افزایش یابد بطوریکه خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا و همچنین احتمال خسارت به تاسیسات و محصولات کشاورزی وجود دارد.
دوست‌محمد کلیم با بیان اینکه بعدازظهر یکشنبه از شدت باد در این منطقه کاسته خواهد شد، افزود: توصیه می شود مردم منطقه سیستان از تردد غیر ضروری در زمان غبارآلود بودن هوا خودداری کرده و ترددهای جاده ای با احتیاط انجام شود.
وی به هشدار سطح زرد این اداره کل نسبت به افزایش ارتفاع موج در سواحل دریای عمان اشاره کرد و گفت: از اواخر وقت امروز تا پایان روز دوشنبه دریای عمان متلاطم است و احتمال افزایش طول موج بین یک و نیم تا ۲.۵ متر وجود دارد.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در این مدت نواحی شرقی دریای عمان متلاطم است، ادامه داد: احتمال آسیب دیدن قایق های کوچک در این بازه زمانی وجود دارد به همین دلیل توصیه می شود از تردد هر گونه قایق های سبک و تفریحی در سواحل چابهار ممانعت و تمهیدات لازم از سوی تمامی فعالان دریایی در این زمینه اندیشیده شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =