جشنواره مجازی آموزش‌ و پرورش فارس، هزار برگزیده داشت

شیراز- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: بیش از ۲۰هزار و سیصد اثر از سراسر کشور برای شرکت در جشنواره ملی"هرخانواده یک کانون یاریگران زندگی" به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از این تعداد، یک هزار اثر درقالب کلیپ و نقاشی و کاردستی و دلنوشته و ... رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

فرهاد اسماعیلی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌های مختلف و تبدیل موقعیت‌ها به فرصت را از مهم ترین رویکردها در آموزش و پرورش دانست و ابراز داشت: در همین زمینه، اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش فارس آموزش و پرورش فارس میزبان جشنواره کشوری "هر خانواده یک کانون یاریگران زندگی" بوده است.
وی با اشاره به تعطیلی مدارس ناشی از شیوع ویروس کرونا  و لزوم تداوم مباحث آموزشی وتوجه به ترویج و فرهنگ‌سازی، گفت : مشارکت خانوادگی در فعالیت های آموزشی، ترویجی و فرهنگی از مهمترین اهداف و برنامه هایی است که در اجرای این رسالت بزرگ بسیار تاثیر گذار است و جشنواره یادشده نیز در همین راستا و به صورت مجازی برگزار شد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس ضمن تاکید بر نقش خانواده  و اهمیت شعار"درخانه بمانیم" ، گفت : به منظور خلاقیت ، نوآوری و اجرای برنامه های جذاب وپرکردن اوقات فراغت فعال دانش آموزان به منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ویروس کرونا، این جشنواره  با محور های "درخانه بمانیم، عشق‌ورزی درخانواده ، تعامل در خانواده ، کمک والدین به فرزندان، ایجادنشاط در خانه، بازی‌های خانوادگی، کمک فرزندان به والدین و برنامه‌ریزی درسی " برگزار شد که از سوی دانش‌آموزان، اولیا وکارکنان مورد استقبال بی نظیری قرار گرفت.
اسماعیلی درباره شرایط ونحوه  تقدیر از آثار منتخب نیز گفت : جایزه و لوح تقدیر مقام های اول از طرف مدیرکل  اداره امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش  و لوح تقدیر مقام های دوم وسوم برعهده  استان فارس و تهیه هدایا نیز بر عهده هریک از استان های دارای آثار منتخب است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =