پلمب ۱۴۷۷ واحد صنفی خراسان رضوی به علت رعایت نکردن بهداشت

مشهد- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طی سه ماهه نخست امسال ۱۲۲ هزار و ۹۳۶ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و اقامتی انجام و هزار و ۴۷۷ واحد به علت رعایت نکردن اصول بهداشتی مهر و موم شده‌اند.

به گزارش روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد علی اصغر حسنی افزود: در این مدت ۱۲ تن مواد غذایی غیر قابل مصرف نیز کشف و معدوم شد و خدمات حوزه بهداشت محیط و حرفه‌ای اعم از بازدیدها، نظارت‌ها و برخوردها در فصل بهار امسال به‌دلیل شرایط خاص کرونایی موجود در سراسر کشور متفاوت‌تر  و جدی‌تر از گذشته بود.

وی ادامه داد: از هفته آخر اردیبهشت ماه تا پایان خرداد ماه امسال هم که با افزایش آماری مبتلایان به کووید ۱۹ مواجه بودیم فعالیت‌های سلامت محیط در گام دوم فاصله‌گذاری اجتماعی در حال اجراست و در این مدت تاکنون ۴۲ هزار و ۴۰۰ بازدید از مراکز هدف انجام شده است که نتیجه آن منجر به هزار و ۳۱۰ مورد معرفی به مراجع قضایی، معدوم‌سازی ۲۹ کیلوگرم مواد غذایی فاسد، تعطیلی ۲۶۷ واحد و مجموعه متخلف و صدور ۴۹۳ اخطاریه شده است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برگزاری مجالس ترحیم و عروسی با توجه به وضعیت قرمز کرونایی همچنان ممنوع است و از خانواده‌ها درخواست می کنیم که این گونه مراسم که همراه تجمع است را برگزار نکنند تا آسیبی به هیچ کس وارد نشود.

حسنی افزود: برای حفظ سلامت آحاد مختلف جامعه از کوچکترین خطایی نخواهیم گذشت و مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلفی می‌توانند مراتب را به سامانه تلفنی ۱۹۰ گزارش کنند تا بلافاصله بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در محل حاضر شده و اقدام لازم را صورت دهند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۱۷ هزار و ۷۲۴ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۰۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۲۳۹ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۱۷۷ هزار و ۸۵۲ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان نه میلیون و ۸۲۵هزار و ۴۱۶نفر را بیمار کرده و جان ۴۹۴هزار و ۳۸۲ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. پنج میلیون و ۳۰۴ هزار و ۳۶۲ نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان  تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با دو میلیون و ۵۳۶ هزار و ۷۴۳ بیمار کرونا و ۱۲۷ هزار و ۲۱۵ قربانی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب کشوهای برزیل، روسیه، هند و انگلستان قرار گرفته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =