حزب ندای ایرانیان خواستار رسیدگی به مشکل گرانی مسکن شد

تهران- ایرنا- شورای سیاست‌گذاری حزب ندای ایرانیان در جلسه‌ای با بررسی موضوع بحران بازار مسکن و اجاره‌نشینی، خواستار رسیدگی به مشکل گرانی و تورم بی‌سابقه بازار مسکن شد.

به گزارش روز شنبه شورای سیاست‌گذاری حزب ندای ایرانیان،  جلسه این شورا به ریاست سیدمحمد صادق خرازی دبیرکل حزب و با حضور رییس شورای مرکزی و اعضای شورای سیاست‌گذاری به‌شکل مجازی برگزار شد. مرور اخبار مهم هفته گذشته و بحث و بررسی درباره «بحران کرونا» و «بحران بازار مسکن و اجاره‌نشینی» از جمله موارد بررسی‌شده در جلسه شورای سیاست‌گذاری بود.

در ابتدای این جلسه «بحران کرونا» و اوج‌گیری مجدد آن مورد بررسی قرار گرفت. اعضای شورای سیاست‌گذاری تأکید کردند بررسی آمار بیماران مبتلا به کرونا و فوتی‌ها در روزهای اخیر نشان می‌دهد شرایط بیماری کرونا در حال بازگشت به‌روزهای اوج در کشور است. وضعیت کرونا امروز بحرانی است و انتظار می‌رود مسئولین به فکر تدابیر جدی‌تری بود تا کرونا دوباره اوج نگیرد.

در این جلسه تأکید شد که طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت مهمترین راه‌های پیشگیری برابر بیماری کووید ۱۹، استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی به ویژه اماکن سربسته است و این اقدام را برای کاهش انتقال در جامعه مؤثر می‌دانند. بر همین اساس اجباری شدن استفاده از ماسک در ادارات، فروشگاه‌ها و وسایل حمل ‌ونقل عمومی، شناور شدن ساعات کار ادارات دولتی و خصوصی با هدف جلوگیری از تجمع شهروندان در ساعات ترافیک، دورکاری و حداقل حضور کارکنان در ادارات و شرکت‌های دولتی و خصوصی اقدامات مناسبی برای مدیریت بحران کرونا است.

بررسی «بحران بازار مسکن و اجاره‌نشینی» از دیگر مباحث این جلسه بود و در آن تأکید شد دولت و مجلس شورای اسلامی به جای مسائل فرعی به مشکل گرانی و تورم بی‌سابقه بازار مسکن و اجاره‌نشینی رسیدگی کنند.

در این جلسه عنوان شد که نسخه‌های مسئولان برای مدیریت بازار مسکن و اجاره‌نشینی وعده‌هایی است که مشخص نیست چقدر قابلیت کنترل وضعیت نابسامان مسکن را داشته باشد. افزایش نرخ اجاره‌نشینی باعث شده است درصد بالایی از مستأجران دیگر توان اجاره مسکن نداشته باشند.  شنیدن پدیده‌هایی چون «کانکس نشینی»، «ماشین خوابی»، «پشت‌بام خوابی»، «اجاره اتاق‌خواب» و «اجاره خانه چند خانواری» که این روزها با افزایش نرخ اجاره‌بها شاهد هستیم نشان‌دهنده وضعیت بحرانی و نابسامان حوزه مسکن است که شایسته مردم ایران نیست.

در پایان جلسه مقرر شد در جلسات آینده با حضور کارشناسان حوزه مسکن به آسیب‌شناسی مشکلات و چالش‌های اصلی مسکن در ایران پرداخته شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha