۷۶ هزار عدد ماسک قاچاق در مرزهای کردستان کشف شد

سنندج - ایرنا - فرمانده مرزبانی کردستان گفت: ماموران این فرماندهی در سه عملیات جداگانه موفق به کشف ۷۶ هزار و ۲۰۰ عدد ماسک قاچاق در مرزهای این استان شدند.

سردار علیرضا مرزبانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا اکیپ گشت و کنترل پاسگاه های مرزی  هنگ ژال، چومان بانه و باشماق مریوان در ۴۸ ساعت گذشته در سه عملیات جداگانه حین پایش نوار مرزی با چند متجاوز مرزی حامل بار قاچاق مواجه شدند.

وی افزود: این افراد سودجو به محض مشاهده مرزبانان عرصه را بر خود تنگ دیده، بار خود را رها و با استفاده از پوشش کوهستانی و جنگلی منطقه از محل متواری شدند ولی با تلاش ماموران یکی از قاچاقچیان دستگیر شد.

فرمانده مرزبانی کردستان اضافه کرد: مرزبانان در پاکسازی این سه منطقه مرزی ۷۶ هزار و ۲۰۰ عدد انواع ماسک به ارزش ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال را کشف و از خروج این کالای بهداشتی از کشور جلوگیری کردند.

سردار مرزبانی یادآور شد: مرزبانان مدافعان امنیت و سلامت مردم بوده و در این ایام که هموطنان درگیر شیوع ویروس کرونا هستند با جدیت و همت بیش از پیش با قاچاقچیان کالاهای بهداشتی و سودجویانی که سلامت مردم را به خطر می اندازند برخورد کرده و مانع ورود و خروج غیرقانونی این کالاها از کشور می‌شوند.

استان کردستان ۲۳۰ کیلومتر مرز مشترک با شمال عراق دارد که شهرستان‌های مریوان، سروآباد و سقز را شامل می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha