تصادفات جاده‌ای در کردستان جان ۶ نفر را گرفت
عکس آرشیوی است

سنندج - ایرنا - رییس پلیس راه کردستان گفت: ۶ نفر طی هفته گذشته بر اثر وقوع چهار فقره تصادف رانندگی در محورهای ارتباطی این استان جان خود را از دست دادند.

سرهنگ عیسی گوهری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ابا اشاره به اینکه جاده‌های کردستان آخر هفته پرتصادفی پشت سر گذاشت، اظهار داشت: در هفته گذشته چهار فقره تصادف فوتی در استان رخ داد که آخرین مورد آن صبح دیروز در محور بانه - سقز بود که طی آن سواری روآ ابتدا با یک دستگاه نیسان وانت و سپس با یک دستگاه L۹۰ برخورد کرد.

وی اضافه کرد: علت این تصادف عدم کنترل وسیله نقلیه توسط راننده روآ گزارش شد و راننده و سرنشین این خودرو در دم جان باختند و ۲ تن از مسافران L۹۰ نیز به صورت سطحی مصدوم شدند.

رییس پلیس راه کردستان یادآور شد: همچنین بامداد جمعه در محور مریوان - سقز بر اثر واژگونی یک دستگاه سواری تویوتا راننده آن جان خود را از دست داد.

سرهنگ گوهری افزود: جمعه شب نیز بر اثر بی احتیاطی یک راننده در محور قروه - همدان خودور با عابر پیاده‌ برخورد کرد و جان وی را گرفت.

وی تاکید کرد: همچنین شنبه هفته گذشته بر اثر تصادف بین سواری پیکان و موتورسیکلت به علت انحراف به چپ پیکان، راکب و سرنشین موتور جان خود را از دست دادند.

سرهنگ گوهری با بیان اینکه علت حدود ۵۰ درصد از تصادفات این استان به‌دلیل تجاوز به چپ بوده و مابقی در اثر عدم کنترل خودرو به ‌علت سرعت زیاد و غیرمجاز است، گفت: رانندگان با دقت و سرعت مطمئنه رانندگی کنند و برای رسیدن به مقصد عجله نداشته باشد تا تصادف و مشکل خاصی پیش نیاید.

تصادف ۲ پراید هفت مصدوم بر جا گذاشت

رییس مرکز فوریت های پزشکی شهرستان بیجار نیز گفت: طی تماس مردمی با مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان بیجار مبنی بر برخورد شدید ۲ دستگاه پراید سواری در محور بیجار به تکاب، یک کد شهری و یک کد پشتیبان به محل اعزام شدند.

نریمان ورمرزیار افزود: با توجه به شدت حادثه کشته نداشت و هفت مصدوم این تصادف با اقدامات اولیه پزشکی در محل توسط کارشناسان، به بیمارستان حضرت امام حسین علیه الاسلام شهر بیجار منتقل شدند که وضعیت سه مصدوم وخیم گزارش شده است.

وی با بیان اینکه این مرکز در زمینه رسیدن بر بالین بیمار در جایگاه خوبی قرار دارد تاکید کرد: زمان رسیدن  نیروهای اورژانس ۱۱۵ به محل حادثه در شهر کمتر از پنج دقیقه و در جادها کمتر ۱۵دقیقه است.

وی تصریح کرد: در حادثه دیگری که در شهر بیجار رخ داد، چهار نفر سرنشین یک خودروی سواری مصدوم شدند و در این حادثه یک دستگاه خودروی سواری با چهار سرنشین با تیرک برق برخورد کردند و موجب قطع برق در منطقه فرحی شهر بیجار شد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha