نجات جان ۲۱۳ مسافر تابستانی متاثر از حوادث در ۷۲ ساعت گذشته

تهران - ایرنا - معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از نجات جان ۲۱۳ مسافر تابستانی متاثر از انواع حوادث در ۷۲ ساعت گذشته در سراسر کشور خبر داد.

محمدباقر محمدی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام آخرین گزارش عملیات امداد ‌و نجات در ٧٢ ساعت گذشته: افزود: در مدت یاد شده و با تلاش نیروهای امدادرسان هلال احمر ۳۰۳ مورد ماموریت امداد و نجات در سراسر کشور انجام شد.

وی ادامه داد: با اعزام گروه های واکنش سریع امدادی هلال احمر به محل وقوع حوادث یاد شده امدادگران و نجاتگران هلال احمر به ۴۸۶ نفر امدادرسانی کردند که از این تعداد ۲۱۳ نفر نجات یافتند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر افزود: در ۷۲ ساعت گذشته ۱۴۶ نفر از مصدومان انواع حوادث از سوی نیروهای امدادی هلال احمر برای دریافت خدمات تکمیلی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل و ۱۳۲ نفر دیگر نیز به صورت سرپایی در محل و قوع این حوادث درمان شدند.

محمدی افزود: در مدت ۷۲ ساعت گذشته ۲۵ عملیات رهاسازی و نجات فنی نیز برای خدمات رسانی و نجات ۴۴ مصدوم سوانح ترافیکی به ویژه سرنشینان گرفتار و آسیب دیده حوادث رانندگی از میان خودروهای آسیب دیده و تصادفی با استفاده از ست های نجات هیدرولیک و پنوماتیک انجام شده است.

وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.

ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظائف سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را اجرا کند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha