۶ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۹
کد خبرنگار: 1417
کد خبر: 83834839
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح جامع گردشگری بولاغلار نیر تدوین شد

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل از تکمیل و تدوین طرح جامع گردشگری منطقه گردشگری بولاغلار شهرستان نیر توسط مشاور این طرح خبر داد.

اکبر بهنامجو روز جمعه در حاشیه بازدید از مکان‌های هدف گردشگری و صنعتی شهرستان نیر اظهارداشت: ایجاد دریاچه در بام شهر نیر، روشنایی این مسیر و همچنین ایجاد مسیر تندرستی در اولویت است.

وی بیان‌کرد: با ایجاد مسیر سلامت مردم شهرستان و مسافران برای پیاده‌روی و کوه‌پیمایی با شیب کم می‌توانند از این مسیر استفاده کنند.

به گفته وی ، سرمایه‌گذاران خوبی در منطقه حضور پیدا کرده‌اند تا بر اساس طرح جامع گردشگری ساخت و ساز و سرمایه‌گذاری کنند.

او  شهرستان نیر را از لحاظ وجود حاذبه‌های طبیعی دارای ظرفیت غنی ذکر کرد و افزود: وجود چشمه‌های معدنی جوشان در این شهرستان ظرفیت جذب گردشگر را افزایش داده و در این راستا مجموعه آبگرم قینرجه تا پایان سال تکمیل می‌شود و شاهد حضور مسافران در این شهرستان خواهیم بود.

وی ادامه‌داد: مجوز ساخت یک هتل پنج ستاره در کناره این آبگرم صادر شده و تسهیلات لازم برای سرمایه‌گذار این مجموعه در شرف پرداخت است.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه بوم‌گردی امروز به یک علم گردشگری تبدیل شده است، گفت: در روستای هدف گردشگری کورعباسلو که بافت بسیار زیبایی دارد یک مجموعه ۲۲ اتاقه و سایر مجموعه‌های جانبی برای بوم‌گردی توسط افراد بومی ایجاد شده و بر این اساس شاهد تحول گردشگری در منطقه خواهیم بود.

او اضافه‌کرد: وجود قلعه تاریخی بوینی‌یوغون در کورعباسلو می‌تواند در افزایش حضور گردشگران داخلی و خارجی در قالب بوم‌گردی نقش بسزایی داشته باشد.

بهنامجو  از ایجاد تعاونی گردشگری و بوم‌گردی در روستای شیران خبر داد و اظهارکرد: با همت خود اهالی روستای شیران تعاونی بوم‌گردی ایجاد شده و افزایش اشتغال و تحول بوم‌گردی این روستا دارای اهمیت است.

استاندار اردبیل در بخش دیگری سخنان خود از چهار بانده کردن راه اصلی شهر نیر به سمت سراب خبر داد و گفت: در آخرین سفر رییس‌جمهوری به استان اردبیل در سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه تخصیص یافته که اداره کل راه و شهرسازی در حال انجام کارهای مقدماتی است.

او اضافه کرد: ایجاد تونل دوم حیران که در سفر رییس‌جمهوری ۲۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شده در مرحله اجرایی بوده و پیمانکار پروژه تجهیز کارگاه را شروع کرده است.

وی افزود: همچنین در سفر رییس‌جمهوری برای احداث تونل در جاده خلخال - اسالم ۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که علاوه بر کوتاه شده مسیر به مساحت ۱۳ کیلومتر گردنه‌های پر پیچ و خم نیز حذف می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =