توافق ساخت ۱۱۵۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد اصفهان امضا شد

کاشان- ایرنا- توافق‌نامه ساخت یک هزار و ۱۵۰ واحد مسکونی برای مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان اصفهان، در آیینی با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به امضا رسید.

توافق ساخت این واحدهای مسکونی که ۱۵۰ مورد آن ویژه اردستان است، شامگاه جمعه با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه، بین مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) و عباس رضایی استاندار اصفهان به امضا رسید و عملیات ساخت آن در آیینی نمادین با حضور جمعی از مسوولان کلنگ‌زنی شد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه این آیین به خبرنگاران گفت: ساخت یک هزار و ۱۵۰ واحد مسکونی برای مددجویان عزیز کمیته امداد حضرت امام (ره) در این منطقه کلنگ‌زنی شد که این واحدها در کمتر از یک سال مانند سایر طرح‌هایی که داریم، انجام می‌شود.

محمدباقر نوبخت افزود: کمیته امداد حضرت امام (ره) در این زمینه فعال است و سازمان و برنامه و بودجه کشور نیز به نمایندگی از دولت پشتیبانی مالی این کار را برعهده دارد، ان‌شاء‌الله که مبارک باشد.

وی یادآور شد: امروز البته سه هزار واحد مسکونی نیز کلنگ‌زنی شد که برای روستاها بود و اولویت دریافت این واحدها با افراد زیر پوشش کمیته حضرت امام (ره) است.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: ۲۸ کیلومتر از مسیری که از اصفهان به اردستان ختم می‌شود، به سرعت‌بخشی در ساخت نیاز داشت و ۲۵۰ میلیارد ریال لازم بود که این را هم سازمان برنامه و بودجه تقبل کرد، مشروط بر اینکه مردم عزیز اردستان بتوانند تا هفته دولت از آن استفاده کنند.

وی اضافه کرد: اقدامات دیگری نیز برای توسعه این شهرستان در نظر گرفتیم که فرماندار اردستان در هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه اعلام خواهد کرد.

نوبخت همچنین در مورد مطالبات گندم‌کاران و پیمانکاران یادآور شد: ۱۵ هزار میلیارد ریال برای مطالبات کشاورزانی که در قالب خرید تضمینی گندم خود را به شرکت بازرگانی دولت فروخته بودند، اختصاص دادیم و ۵۰ هزار میلیارد ریال نیز برای مطالباتی که پیمانکاران در طرح‌های عمرانی مختلف داشتند؛ یعنی ۶۵ هزار میلیارد ریال در این هفته بود که تخصیص هم روز چهارشنبه به خزانه ابلاغ شد.

کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان ۱۰۷ هزار و ۹۴۰ خانوار با جمعیت بیش از ۲۰۴ هزار نفر را زیر پوشش دارد که ۵۷ درصد سرپرست زن و ۴۳ درصد سرپرست مرد هستند.

رییس سازمان برنامه و بودجه که پیش‌تر از پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی، چند طرح عمرانی و واحد تولیدی دیدن کرد و در نشست شورای برنامه‌ریزی استان حضور یافت، در ادامه سفر ۲ روزه خود به استان اصفهان در آیین گرامیداشت هفتم تیر در اردستان شرکت می‌کند.

شهرستان اردستان با جمعیت بیش از ۴۲ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =