اعتبار مورد نیاز تکمیل محور اصفهان- اردستان تامین می‌شود

کاشان- ایرنا- تامین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل محور نیمه تمام اصفهان به اردستان در جریان بازدید عصر جمعه رییس سازمان برنامه و بودجه و هیات همراه از این طرح، مورد تاکید قرار گرفت.

محمدباقر نوبخت در دومین روز از سفر خود به اصفهان با همراهی جمعی از مسوولان از قطعه سوم محور اصفهان‌- اردستان، حد فاصل کیلومتر ۲۷ تا ۴۰ بازدید داشت و به شرط تکمیل طرح تا هفته دولت امسال، با تامین اعتبار مورد نیاز موافقت کرد.

به گفته پیمانکار مجری طرح، ۲۵۰ میلیارد ریال دیگر برای زیرسازی، پرداخت دیون و ابنیه نیاز است و ۱۵۰ میلیارد ریال نیز باید برای آسفالت هزینه شود که بر عهده اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است.

رییس اداره راه و شهرسازی اردستان در گفت و گو با ایرنا، اعتبار اولیه پیش‌بینی شده طرح را ۲۳۵ میلیارد ریال عنوان کرد که ۱۴ کیلومتر از قطعه تا کنون آماده آسفالت شده و بقیه آن با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی زیرسازی و ابنیه، در حال انجام است.

به گفته مجتبی پورشفیع، برای نصب پل مسیر عبور قطار نیز توافق‌ها انجام شده و در مرحله محاسبات فنی قرار دارد.

این طرح که از سال ۱۳۸۶ آغاز شده و تا کنون به اتمام نرسیده، پس از اجرا مسیر اردستان به اصفهان را ۶.۵ کیلومتر کوتاه‌تر می‌کند.

استان اصفهان در مجموع ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه شامل ۳۹۹ کیلومتر آزادراه، یک‌هزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه و ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ دارد.

شهرستان ۴۲ هزار نفر اردستان با برخورداری از ۲ هزار کیلومتر راه همسنگ، ۱۴۱ آزادراه و ۱۰۰ کیلومتر جاده ترانزیت در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه امروز در آخرین روز سفر خود به استان اصفهان پس از بازدید از پارک علم و فناوری سلامت و چند طرح، در آیین گرامیداشت هفتم تیر در اردستان شرکت می‌کند.

بازدید از طرح کنارگذر شرق اصفهان و کارخانه انتخاب و واحد هسا، شرکت در نشست شورای برنامه‌ریزی و آغاز طرح ساخت چهار هزار واحد مسکن ویژه محرومان از دیگر برنامه‌های سفر ۲ روزه محمدباقر نوبخت به استان اصفهان بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =