نایب رئیس مجلس: مقابله با کرونا تجلی دیگری از حضور مردم ایران در صحنه بود

مشهد- ایرنا- نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مقابله با کرونا تجلی دیگری از حضور و مشارکت مردم ایران در صحنه برای پیشگیری و مبارزه با یک بیماری فراگیر در راستای سلامت جامعه بود.

امیرحسین قاضی زاده روز جمعه در مراسم تقدیر از جهادگران قرارگاه زیستی مقابله با کرونا در منطقه طرق مشهد افزود: کرونا یک بحران جهانی است که کشورهای قدرتمندتر و ثروتمندتر از ما را نیز درگیر کرده است.
وی ادامه داد: اقدامات ایران در مقابله با این بیماری منحصر به فرد و ستودنی است و در مبارزه با این بحران موفق‌تر از کشورهای پیشرفته با سرانه بهداشتی بیشتر عمل کرده است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مردم در مبارزه با کرونا گفت: فعالان اجتماعی به رغم همه گرفتاری‌ها و با سرایط معیشتی موجود، ایثارگرانه فعالیت کرده و  در میدان هستند که خدمات و زحمات آنان جای قدردانی دارد.
وی افزود: در مکتب امام راحل و در جریان انقلاب اسلامی با به میدان آوردن مردم و حضور آنان در عرصه‌های مختلف کارها به پیش می‌رود.

قاضی زاده ادامه داد: هر جا که مردم در میدان و عرصه بودند، توفیق به دست آمده است و هیچ سد و مانع، هیچ فشار و هیچ تحریمی به معنای واقعی اثر نداشته است.
وی با اشاره به نقل قولی از شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: این شهید گفته بود مشکل اصلی کشور این است که دیوان سالاری کشور اجازه حضور مردم در عرصه‌های مختلف را نداده است.

این نماینده مجلس افزود: هر جا توانستیم این مسیر را باز کنیم و مردم حاضر باشند، آنجا موفق بودیم،  بنابراین باید اقتصاد مردمی باشد، توسعه فرهنگ دینی و ارزش محور باید مردمی شود.

کمبود تجهزات بهداشتی عامل شهادت برخی از کادر درمان  

عضو شورای شهر مشهد نیز در این مراسم با قدردانی از نیروهای بهداشت و درمان در جریان مبارزه با ویروس کرونا گفت: شورای شهر مشهد در مقابله با کرونا طی ۲ مرحله بودجه‌ای بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال برای ضدعفونی معابر و تاسیسات شهری در اختیار شهرداری این شهر قرار داد.

شهناز رمارم افزود: کمبود تجهیزات مراقبتی در مراکز درمانی وجود داشت و شهادت برخی از نیروهای مراقب سلامت به دلیل نبود و کمبود امکانات بهداشتی در این مراکز بود که شورای شهر به صورت قانونی و عرفی بودجه‌ای را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار داد و به همین دلیل در مراکز زیرپوشش این دانشگاه کمترین تلفات را در حوزه مقابله با ویروس کرونا داشتیم. 

وی ادامه داد: در مرحله بعد نیز با تصویب ۱۶۰ میلیارد ریال توسط این شورا، بسته‌های کمک معیشتی در محلات مشهد توزیع شد.

عضو شورای شهر مشهد گفت: در ادامه کار نیز معاونت خدمات شهری، شهرداران و دفاتر توسعه محلات در کنار مردم پای کار بودند، با همین نوع اتحاد است که ملت ایران در هر بحرانی سربلند می شوند.

وی افزود: دشمنان سوال می‌کنند این چه نیرویی است که مردم ایران را در برابر مشکلات به توفیق می رساند؟ که پاسخ آن وجود زیرساخت‌های اعتقادی ملت ایران است، ملتی که الگوی انقلاب آنها حرکت پیامبر مکرم اسلام (ص) در دوران ابتدایی آغاز حکومت اسلامی و تحریم اقتصادی در شعب ابی طالب است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha