۱۰۰هزار ماسک قاچاق در قصرشیرین کشف شد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: ۱۰۰هزار عدد ماسک قاچاق توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) این شهرستان در گردنه بالاتاق نرسیده به سرپل‌ذهاب کشف شد.

مرادعلی تاتار روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: این میزان ماسک قاچاق از خراسان به قصد خروج از مرز رسمی پرویزخان توسط یک دستگاه خودرو بارگیری شده بود.

وی اظهار داشت: سربازان گمنام امام زمان (عج) قصرشیرین در مسیر بالاتاق نرسیده به سرپل ذهاب خودروی حامل ماسک قاچاق را توقیف کردند که ماسک ها نیز به کرمانشاه منتقل شد.

شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می شود.   

بیش از ۵۴ درصد صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین انجام می شود.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۱۷ هزار و ۷۲۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۰۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۲۳۹ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز جمعه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( ۶ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۲۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۳۵۶ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور ۲۱۷ هزار و ۷۲۴ رسید.

سرخط اخبار استان‌ها