۶ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۱
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83834750
۰ نفر

برچسب‌ها

خرید و فروش زمین در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد

یزد- ایرنا- رییس‌کل دادگستری یزد گفت: شهروندان هرگونه خرید و فروش زمین و خانه را فقط با تنظیم سند در دفاتر اسناد رسمی انجام دهند تا از هرگونه کلاهبرداری پیشگیری شود.

غلامعلی دهشیری روز جمعه به مناسبت هفته قوه قضاییه ( اول تا هفتم تیرماه ) در جمع مردم یزد افزود: پیشگیری از هرگونه ناهنجاری و آسیبی محور و هدف اصلی دستگاه قضاست به خصوص در خرید و فروش زمین که همه باید مراقبت کنند .

وی ادامه داد: توجه به مقررات و همکاری در اعمال آن در تمامی بخش‌ها موجب پیشگیری از هرگونه سوء استفاده  احتمالی است که توسط برخی افراد صورت می‌گیرد و در راستا به یک همکاری جدی همگانی نیاز است .

این مسوول، تمرکز بر کاهش ورودی پرونده‌ها به دادگستری را یکی از شاخص‌ها و اولویت‌ها برشمرد و بیان کرد: حجم ورودی پرونده‌ها کمر قضات را خم کرده بود و کاهش این آمار سبب می‌شود که قضات بتوانند سریع‌تر و با کیفیت‌ بهتر به پرونده‌ها رسیدگی کنند.

به گفته دهشیری در استان شاهد کاهش بیش از  ۱۲ درصدی ورودی پرونده‌ها هستیم که نزدیک به ۴۴ هزار پرونده می‌شود و این اقدام از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و سبب شد که خیلی از امور و موضوع‌ها ساده با دعوت طرفین حل شد.

رییس‌کل دادگستری یزد گفت: در ارتباط با پرونده‌های مسن که بیش از یک سال در دستگاه قضا مانده و مفتوح بود قضات و کارمندان دادگستری با دقت، ظرافت، صبر و حوصله حدود ۱۱ هزار مورد از این پرونده‌ها را کم کردند.

دهشیری، کاهش پرونده‌های مانده و مسن را کاهش اطاله دادرسی و رضایت‌مندی مردم از دستگاه قضا دانست و افزود: کاهش جمعیت کیفری زندان یکی دیگر از دغدغه‌های رییس قوه قضاییه است و باید زندان جای افرادی باشد که مخل نظم و امنیت و اراذل و اوباش باشد.

رییس‌کل دادگستری یزد با گرامیداشت هفته قوه قضاییه گفت: شهید بهشتی یکی از نادرترین شخصیت‌های تاریخ معاصر ایران و جهان بود و در مبارزه ضد استکباری و بحران‌های منافقین و مسائل ابتدای انقلاب نقش مهمی در حفاظت از انقلاب ایفا کرد.

دهشیری با اشاره به نقش مهم شهید بهشتی در تدوین و تصویب قانون اساسی تأکید کرد: وی در کنار شهید مطهری به عنوان نظریه علمیه انقلاب نقش مهمی را ایفا کرد و زمینه تقویت نظام اسلامی را فراهم نمود.

وی با بیان اینکه تحول نیاز به مدیریت انقلابی، اجرایی و جهادی دارد تاکید کرد: رییس قوه قضاییه با شناخت دقیقی که از همه نقاط قوت و ضعف این مجموعه داشت تلاش کرد با داشتن برنامه‌ای به نام سند تحول، برنامه‌های زمان‌بندی کوتاه، میان و بلند مدت را اجرا کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =