مدیر برق خور و بیابانک: مشترکین کم مصرف پاداش می‌گیرند

اصفهان- ایرنا- مدیر امور برق خور و بیابانک گفت: به مشترکین کم مصرف این شهرستان از پانزده خرداد تا پانزده شهریور سال جاری پاداش داده می‌شود.

اسماعیل محمد نصیری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا  افزود: میزان مصرف برق در سه ماهه نخست سال جاری در این شهرستان بیش از ۱۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

وی بیان کرد: افزایش دما و استفاده بیشتر از سیستم‌های سرمایشی، موجب شده تا روند رو به رشد مصرف برق در خور و بیابانک ادامه یابد و پیک مصرف از ۱۱ هزار به ۱۳ هزار مگاوات برسد.

وی اظهارداشت: وسایل سرمایشی مورد استفاده در مناطق گرم مصرف برق بسیار بالایی دارند و افزایش تعداد دستگاه‌های سرمایشی باعث می‌شود تا میزان پیک بار مصرف برق به اوج برسد.

وی رعایت الگوی مصرف و مدیریت بهینه برق را ضروری دانست و افزود:  در صورتی که مردم، ادارات شهرستان در فصل گرما الگوی مصرف را رعایت کنند تابستان را بدون خاموشی گذر خواهیم کرد.

مدیر امور برق شهرستان خور و بیابانک  با بیان اینکه شهروندان از وسایل پرمصرف و غیرضروری در ساعت پیک بار از ساعت ۱۲ تا ۱۷ پرهیز کنند گفت: انتظار می رود در ادارات و منازل از نور طبیعی استفاده شود، لامپ‌های اضافی را خاموش و درجه کولر گازی روی ۲۴ تا ۲۵ تنظیم شود.

نصیری افزود: برای بهبود مصرف و مدیریت مطلوب انرژی در فصل تابستان انتظار داریم مشترکان با این اداره همکاری لازم را داشته باشند و مصرف خود را کنترل کنند.

وی ادامه داد: سال گذشته به دلیل همکاری خوب مشترکین صنعتی و خانگی شاهد خاموشی در استان و شهرستان نبودیم و امسال هم امیدواریم در صورت همکاری شهروندان ضمن تأمین انرژی پایدار از فصل تابستان بدون خاموشی عبور کنیم.

مدیر امور برق شهرستان خور و بیابانک تصریح کرد:  امسال با اضافه شدن ۳۲۹ مشترک برق جدید به شبکه توزیع برق خور و بیابانک تعداد انشعاب‌های برق به ۱۲۴۵۰ مشترک رسیده است.

لازم است مشترکین برق در ساعات اوج مصرف همراهی لازم با صنعت برق داشته باشند و از وسایل پرمصرف غیرضروری از قبیل ماشین ظرف‌شویی، لباسشویی و جارو برقی در این ساعات بپرهیزند ضمن اینکه کولر آبی روی دور کم بگذارند و در صورت استفاده از کولر گازی درجه آن را روی ۲۴ تا ۲۶ درجه تنظیم کنند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =