شهرستان‌های قرمز کرونا در ایلام به سه مورد افزایش یافت

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تعداد شهرستان‌های قرمز کرونا در این استان با قرار گرفتن شهرستان دهلران در وضعیت قرمز به سه شهرستان افزایش یافت.

دکتر جمیل صادقی‌فر روز جمعه در کارگروه مجازی اطلاع‌رسانی کرونا اظهار داشت: پیش از این شهرستان‌های آبدانان و بدره در وضعیت قرمز قرار داشتند و ایلام نیز هم اکنون در وضعیت هشدار قرار دارد.

وی یادآور شد: رشد بیماری کرونا در دهلران بسیار فزاینده بوده بطوریکه هم تعداد موارد ابتلا و هم فوتی‌ها در این شهرستان بسیار نگران کننده است.

وی با بیان اینکه دهلران پس از ایلام دومین تعداد مبتلایان و پس از ایلام و ایوان، سومین تعداد فوتی‌ها را دارد، افزود: فوتی‌های کرونا امروز دارای بیماری زمینه‌ای و مربوط به شهرستان دهلران بودند.

 وی تاکید کرد: میزان حساسیت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط عموم کاهش پیدا کرده و این مساله یکی از مهمترین علل شیوع ویروس کروناست.

مبتلایان هفته اول تیرماه ایلام ۴.۵ برابر مجموع مبتلایان اسفند گذشته

صادقی‌فر در خصوص وضعیت مبتلایان کرونا در استان در هفته اول تیرماه، گفت: مبتلایان در این هفته ۴.۵ برابر کل مبتلایان در اسفند پارسال، بیش از ۲ برابر کل مبتلایان در فروردین، بیش از یک و نیم برابر کل مبتلایان در اردیبهشت و نزدیک به کل تعداد مبتلایان در خردادماه است.

به گفته وی، وضعیت کرونا در ایلام در هفته اول تیرماه نسبت به ماه‌های قبل فزاینده است بطوریکه در هفته اخیر آمارهای روزانه مبتلایان کرونا سه رقمی بوده است.

وی بیان کرد: بازدید دوره‌ای از شهرستان‌ها در هفته آینده با اولویت دهلران در دستور کار قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =