۴۰ هزار سنندجی از نظر بیماری کرونا غربالگری شدند

سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: هفته گذشته ۴۰ هزار نفر از شهروندان سنندجی از نظر بیماری کرونا تست غربالگری شدند.

دکتر آرزو فلاحی روز جمعه اظهار داشت: با همکاری مرکز بهداشت سنندج و سازمان‌های مردم نهاد ۶ اکیپ اطلاع‌رسانی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مراجعه به سایت سلامت و پاسخ و تماس با سامانه ۴۰۳۰ را در محلات مختلف به مردم اعلام کرده‌اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: در هفته اخیر ۸۱۲ تماس اولیه و ۷۷۹ تماس ثانویه با فرد مبتلا به کرونای مثبت در قرنطینه خانگی از لحاظ علائم توسط کارشناسان مرکز بهداشت انجام شد.

فلاحی تاکید کرد: یک هزار و ۶۰ تست کرونا در مراکز سرپایی سنندج طی هفته اخیر توسط  کارشناسان این مراکز انجام شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و الزام اصناف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی طی سه روز گذشته ۸۱ مورد از اماکن و اصناف سنندج بازدید شدند.   فلاحی اظهار داشت: در راستای بررسی رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مقابله با ویروس کرونا و فاصله گذاری اجتماعی طی سه روز گذشته ۸۱ مورد از اماکن شامل مراکز تهیه و توزیع موادغذایی، رستوران‌ها، آرایشگاه‌های زنانه، ادارات، دفاتر پیشخوان دولت و دیگر اصناف در سنندج توسط اکیپ ضربت بهداشت محیط این شهرستان با ارائه آموزش استفاده از وسایل حفاظت فردی و عدم تجمع در اماکن بازدید شد.

وی اضافه کرد: طی ۱۶ مورد بازدید از اماکن و اصناف سنندج، برای اماکنی که موازین بهداشتی را رعایت نکرده‌اند تعداد ۲۶ اخطاریه صادر شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بازدید از کارخانه آرد فجر در سنندج، پیگیری شکوایه بازدید بانک ملت با کد و پیگیری شکوایه قضایی را از دیگر موارد بازدید کننده در این ایام نام برد و گفت: چک لیست همه آموزش‌های لازم در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی تکمیل شده است.

فلاحی با اشاره به تغییر ماهیت ویروس کرونا یادآور شد: این ویروس ناشناخته است، بنابراین مردم باید از تجمع و حضور در جامعه برای مبارزه با این بیماری اجتناب کنند چراکه رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای کنترل این بیماری بسیار ضروری است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد تا ظهر جمعه ششم تیر ماه در مجموع ۲۱۷ هزار و ۷۲۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۰۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۲۳۹ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =