امام جمعه زاهدان: مدعی بودن آمریکا در زمینه حقوق بشر طنز تلخ تاریخ است

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: مدعی بودن آمریکا در زمینه حقوق بشر طنز تلخ تاریخ بوده زیرا دست سران این کشور به خون هزاران نفر در سراسر دنیا آلوده است.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی در نخستین نماز جمعه سال ۱۳۹۹ با یادآوری جنایات مختلف آمریکا در دنیا به مناسبت هفته افشای حقوق بشر آمریکایی و سالروز حمله به هواپیمای مسافربری ایران، خاطرنشان کرد: از سوابق ننگین و فراوان آمریکا می‌توان به چند نمونه از جمله قتل و غارت سرخ‌پوست‌های بومی آمریکا، کشتار سیاه‌پوستان، نقض حقوق مسلمانان با اتهام تروریسم، قتل و غارت در کشورهای مختلف دنیا، نقض حقوق زنان و انحلال کانون خانواده، سرکوب و تبعیض مردم بویژه در حوزه اقتصادی و این که ۹۹ درصد از سرمایه این کشور در دست یک درصد از آمریکایی‌هاست اشاره کرد.
وی با اشاره به برخی ظلم‌های آمریکا در مورد ایران از جمله کمک به تشکیل ساواک، حمایت از صدام، مشارکت در ترور بزرگان کشور و اقدام اخیر در به شهادت رساندن سرلشکر شهید حاج قاسم سلیمانی و تحریم‌های ظالمانه افزود: مدعی بودن آمریکا در زمینه حقوق بشر طنز تلخ تاریخ است.

امام جمعه زاهدان با اشاره به شعار عدالت‌خواهی به عنوان یکی از افتخارات نظام اسلامی چه در عرصه بین‌الملل و چه در عرصه داخل، اظهارداشت: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم، ما در تحقق شعار عدالت به وضعیت مطلوب نرسیده‌ایم.
حجت الاسلام و المسلمین محامی با ابراز گلایه نسبت به دور ماندن مردم از عدالت در عرصه‌های قضایی، آموزشی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، بر حل مسائل و مشکلات اقتصادی تاکید کرد.

وی بیان کرد: بسیاری از مردم دچار تنگی معیشت هستند و این مسوولیت همگان است که در جهت رفع این مشکلات کاری کنیم.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: وضعیت برخی خانواده‌ها برای ما مایه سرافکندگی است و فردای قیامت اگر تلاشی نکرده باشیم باید در برابر خداوند پاسخگو باشیم.
وی با اذعان به تلاش فراوان و خدمات زیادی که در نظام اسلامی به مردم عرضه می‌شود، افزود: قصور و تقصیرها فراوان است و باید با مدیریت، نظارت و برخورد با مفسدان این مسائل رفع شود.

حجت الاسلام و المسلمین محامی ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و همچنین هفته قوه قضاییه و قدردانی از عوامل دستگاه قضا در سیستان و بلوچستان، شهید آیت‌الله بهشتی را به عنوان نماد این ایام دارای ویژگی‌های منحصر بفردی معرفی کرد و اظهارداشت: سه خصلت ویژه این شهید بزرگوار تشخیص دقیق توانمندی‌های افراد، تلاش برای مسوولیت گرفتن افراد شایسته حتی مخالفانش و تقید به اطاعت از دستور ولی امر بود.
امام جمعه زاهدان در خطبه ضمن حمایت از تصمیم عاقلانه ستاد مبارزه با کرونا در تعطیلی مراسم و مجامع به خاطر اصل دینی ارجحیت حفظ جان بر سایر واجبات، خاطرنشان کرد: مردم در این مدت دلتنگ بودند و احساس می‌کردند گمشده‌ای دارند.
حجت الاسلام و المسلمین محامی با اشاره به فرازهایی از مناجات الذاکرین امام سجاد(ع) خاطرنشان کرد: با وجود عدم امکان برگزاری مراسم‌های مذهبی در این مدت اما انجام مناسک دینی و مناجات با خداوند در خلوت میسر بود و تصور این که هرگز اجازه نمی‌داشتیم با خدا صحبت کنیم بسیار سخت و مایه دلتنگی فراوان است.
رییس شورای فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان با اشاره به توصیه‌های پزشکان برای مقابله با کرونا و مشابهت این توصیه‌ها برای مصون ماندن در برابر ویروس‌های فکری، اخلاقی و معنوی،افزود: در برابر شیاطین جن و انس که برای فاسد کردن ذهن جوانان ما شبهه‌پراکنی می‌کنند، باید تقویت بنیه‌های اعتقادی، قطع ارتباط با افراد آلوده و نزدیک نشدن به محیط‌های خطرناک را مدنظر داشته باشیم و اگر گرفتار آلودگی شدیم با استغفار، نماز و ذکر خداوند، ذهن و جان ما را شستشو دهیم.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =