نهضت مستضعفان آمریکا، ترامپ را در انزوا قرار داد

کاشان- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در شهرستان و امام‌جمعه کاشان گفت: نهضت مستضعفان، پابرهنگان و سیاهان مظلوم آمریکا در حال پیشرفت است و این قیام دولت دونالد ترامپ، رییس جمهوری این کشور را در انزوا قرار داده است.

آیت‌الله عبدالنبی نمازی در خطبه‌های نمازجمعه در مصلی بقیه‌الله الاعظم (عج)، شرایط به وجود آمده در جامعه آمریکا را مشابه شرایط ایران در پایان سال ۵۷ ارزیابی کرد و افزود: همه چیز در آن سال با قیام مردم ایران بهم ریخت، نهضت امام خمینی (ره) پیشرفت کرد، ارتش متلاشی شد، شاه از کشور فرار کرد و مردم با اتحاد و همبستگی به جمهوری اسلامی رای دادند که در حال حاضر نیز همین شرایط در حاکمیت آمریکا به وجود آمده است.

وی بیان کرد: برخی سیاست‌مداران و تحلیل‌گران اعلام کرده‌اند، بوی شکست و افول از نظام و دولت آمریکا استشمام و پیروزی انقلاب پابرهنگان احساس می‌شود؛ آرام آرام سقوط نظام نژادپرستی و استبداد آمریکا نزدیک است و تلاش ترامپ برای سخنرانی در راستای جلب آرای مردم بی‌فایده است.

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان در ادامه بیماری کووید ۱۹ را خطری جدی دانست و اظهار داشت: نباید با شوخی، تعارف و سهل‌انگاری با این بلا برخورد کرد، چون در حال پیشروی است و بنا بر نظر کارشناسان، این ویروس تا ۲ سال آینده نیز جزو زندگی مردم است و باید با مراقبت با آن کنار آمد.

وی اضافه کرد: تلفات کرونا در صحنه بین‌المللی در حال افزایش است، خطر را باید جدی گرفت و تدبیرهای اعلام شده از سوی ستاد مبارزه با کرونا را رعایت کرد.

آیت‌الله نمازی همچنین با اشاره به دهه کرامت و منجمله زادروز حضرت معصومه (س) یادآور شد: این بانوی بزرگ اسلام در دستگاه الهی جایگاه والایی دارد.

وی نام‌گذاری روز دختر را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: دختران در میان خانواده دارای جایگاه ویژه‌ای هستند و برخورد والدین با آنها باید به دور از تندی، ضرب و شتم و همراه با مهربانی و محبت باشد.

امام‌جمعه کاشان به هفتم ذی‌القعده، روز تجلیل از امامزادگان و بقعه‌های متبرکه نیز اشاره کرد و گفت: کاشان از جمله مناطق است که بیشترین امامزادگان را دارد و باید از این فرصت بیشتر استفاده شود.  ب

۹۰۰ آیین عبادی سیاسی نمازجمعه در سراسر کشور برگزار می‌شود و استان اصفهان با برگزاری ۹۰ آیین، بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

شهرستان کاشان با جمعیت بیش از ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =