نمازگزاران قم رویکرد نژادپرستانه در آمریکا را محکوم کردند

قم-ایرنا- نمازگزاران جمعه قم با سردادن شعار و انجام راهپیمایی جنایت‌های آمریکا و رویکردهای نژادپرستانه دولتمردان این کشور را محکوم کردند.

سردادن شعارهای کوبنده ضد سیاست‌های ایالات‌متحده و محکومیت شعارهای پوشالی حقوق بشر آمریکایی از جلوه‌های نخستین نمازجمعه پس از کرونا در قم بود.

نمازگزاران جمعه قم در بین نماز جمعه و عصر با در دست گرفتن دست‌نوشته‌هایی اقدامات پلیس آمریکا در سرکوب معترضان و رویکردهای نژادپرستانه دولت این کشور در قبال جامعه رنگین‌پوست را محکوم کردند.

همچنین بعد از اقامه نماز عصر نیز نمازگزاران با حفظ پروتکل‌های بهداشتی مسیر مصلی قدس تا میدان جانبازان را راهپیمایی کرده و جنایت‌های آمریکا را محکوم کردند.

مردم انقلابی قم در این راهپیمایی کوتاه با طنین‌انداز کردن شعارهای «مرگ بر آمریکا اسرائیل انگلیس»، «آتش خشم مردم گشته کنون شعله‌ور، جنایت آمریکا شده حقوق بشر»،  «کشتن بی‌گناهان یک عمل جنایی، حامی فتنه و شر پلیس آمریکایی»،«نصر من الله و فتح قریب، مرگ بر آمریکای مردم‌فریب» و «آمریکای جهان خوار، سردمدار استکبار» انزجار خود را از سران استکبار فریاد زدند.

پس از کشته شدن «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست آمریکایی که در اثر فشار زانوی یک پلیس سفیدپوست روی گردن او روی داد، اعتراض‌های گسترده‌ای به نژادپرستی و خشونت پلیس سراسر آمریکا را فراگرفته است.

فلوید ششم خردادماه درحالی‌که دست‌هایش دستبند خورده بود، توسط ماموران پلیس بر روی خیابان خوابانده شد و یکی از افسران به مدت نزدیک به ۹ دقیقه زانوی خود را بر گردن وی فشرد.

او به‌طور مداوم فریاد می‌زد «نمی‌توانم نفس بکشم» اما این افسر پلیس هیچ توجهی نکرد تا جایی که از حرکت افتاد و با آمبولانس او را منتقل کردند.

فیلم این جنایت انسانی، به‌سرعت در شبکه‌های مجازی انتشار یافت و موج خشم و اعتراض علیه این رفتارهای نژادپرستانه را در سراسر ایالات‌متحده و حتی جهان برانگیخت.

گفتنی است به مناسبت هفته قوه قضاییه مسوولان قضایی قم با حضور در بخش میز خدمت قرارگاه نماز جمعه قم به‌صورت چهره به چهره در جریان مشکلات و مطالبات مردم قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =