۶ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۸
کد خبرنگار: 1250
کد خبر: 83834616
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۲۱۲ نفر سهم دماوند از اشتغال‌زایی

تهران – ایرنا - معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرماندار شهرستان گفت: ۳ هزار و ۲۱۲ نفر میزان تعهد اشتغال سال جاری شهرستان است که با کمک کمک دستگاه‌های مربوطه محقق می‌شود.

فاطمه فرزام روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به گزارش ارائه شده توسط اداره تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی، در سال ۹۸ حدود ۵۰ درصد از دستگاه‌های شهرستان به تعهدات اشتغال خود عمل کردند و همچنین دو هزار و ۳۱۲ نفر نیز در سامانه رصد ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه برخی از دستگاه‌های شهرستان نتوانستند بر اساس برش شهرستانی در سامانه رصد به تعهدات خود عمل کنند، افزود: با توجه به ارائه گزارشی توسط اداره تعاون در خصوص طرح ملی کارورزی، تمام دستگاه‌ها باید در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: فارغ التحصیلان دانشگاهی نیز با ثبت نام در سامانه کارورزی از طریق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دستگاه مربوطه معرفی شوند.

فرزام در ادامه با اشاره به اینکه مشاغل متاثر از کرونا از تسهیلات لازم بهره‌مند می‌شوند، تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی، برخی از رسته‌ها می‌توانند از تسهیلات کرونا بهره‌مند شوند که شامل حمل و نقل عمومی درون شهری و برون شهری، دفاتر خدمات مسافربری، اماکن گردشگری و زیارتی و تولید و توزیع پوشاک و کیف و کفش است.

معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرماندار شهرستان گفت: همچنین دیگر رسته‌ها نیز از قبیل خشکبار، قنادی، باشگاه‌های ورزشی، مجتمع‌های ورزشی و تفریحی، مراکز فرهنگی، آموزشی و هنری، رسانه‌ای، مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی، آموزشگاه‌های رانندگی و سالن‌های زیبایی می‌توانند بهره‌مند شوند.

وی بیان داشت: مؤسسات خصوصی دارای پروانه بهره‌برداری از وزارت بهداشت در حوزه‌های درمانی و تشخیصی اعم از آزمایشگاهی و پاراکلینیکی فعالیت می‌کنند و همچنین فعالان صنعت تفریحات نیز می توانند از تسهیلات مربوط به کرونا استفاده کند.

فرزام تاکید کرد: متقاضیانی که قصد بهره‌مندی از این تسهیلات را دارند تا پایان تیرماه سال جاری فرصت دارند تا از طریق سامانه کارا نسبت به ثبت‌نام در این خصوص اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =