۶ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۵
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83834604
۰ نفر

برچسب‌ها

محور سخنان امامان جمعه شهرهای کرمان

کرمان - ایرنا - رمز موفقیت جامعه اسلامی در گرو تبعیت از مقام معظم رهبری ،افول غده سرطانی اسرائیل ، تاکید بر جهش تولید ، مجکومیت قطعنامه شورای حکام و قابل اعتماد نبودن آمریکا از جمله محورهای سخنان امامان جمعه شهرهای مختلف استان کرمان در نماز این هفته بود.

جیرفت :

حجت‌الاسلام رضا سعادت‌فر  امام جمعه جیرفت در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک هفته قوه قضاییه، خط فکری دوستان ولایت را ۲ محور عنوان کرد و نخستین خط فکری را اطاعت محض و بی چون و چرا از رهبری دانست که افراد دارای این خط فکری، ولایت از رهبری را واجب شرعی می‌دانند.
وی با بیان اینکه خط فکری دوم کسانی هستند که صحبت رهبری را می‌شنوند و ایشان را دوست دارند ولی حرف رهبری را قبول ندارند، افرادی که این طرز تفکر را دارند ولی فقیه را به عنوان یک کارشناس می‌پندارند.
خطیب جمعه جیرفت انحرافات تاریخ جامعه اسلامی را اطاعت نکردن از رهبری عنوان کرد و کوفیان را مصداق واقعی این طرز تفکر دانست.
وی جریان کوفه را نتیجه بی بصیرتی مردم دانست و بر اطاعت محض از رهبری تاکید کرد.
حجت‌الاسلام سعادت‌فر همچنین با بیان اینکه عمر کشور آمریکا ۲۰۰ سال است، اظهار داشت: هیچ کشوری در دوران اقتدار آمریکا از دست این کشور راحت نبوده است و رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند آمریکا قابل اعتماد نیست.
وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها با مساله هسته‌ای، موشکی و علم و دانش جمهوری اسلامی ایران مشکل ندارند، تصریح کرد: ابرقدرت دنیا با نظام الهی و مهدوی جمهوری اسلامی مخالفت دارد و غرب گرایان داخلی هم مشکلشان با تفکر نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
امام جمعه جیرفت با بیان اینکه همان‌طور که امام امت فرمودند؛ رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، اظهار داشت: انشاالله این غده سرطانی از نقشه جهان محو می‌شود.
وی گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ نه مذاکره می‌کنیم و نه جنگ می‌شود ولی غرب‌گرایان می‌گویند آمریکا با یک موشک ایران را نابود می‌کند.
حجت‌الاسلام سعادت‌فر افزود: در منظومه فکری رهبری، آمریکا نمی‌تواند به ایران حمله کند ولی غرب‌گرایان بر این باورند که ‌آمریکا نمی‌خواهد حمله کند.
وی به سخنان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی فرمودند «عوامل اقتدار کشور، رهبری و انسان‌های فداکار هستند» لذا انقلاب اسلامی جامعه‌ای قدرتمند است.
وی بیان داشت: عده‌ای با اعتماد به آمریکا برجام را امضا کردند و این قرارداد از هیچ قطعنامه‌ای جلوگیری نکرد و دیدیم که وضع بدتر شد.
خطیب جمعه جیرفت به کتاب خاطرات جان بلتون (مشاور سابق امنیت ملی آمریکا) اشاره کرد و گفت: در این کتاب به ملاقات نخست‌وزیر ژاپن با رهبر ایران اشاره کرده که اقتدار رهبری را توصیف می‌کند.

 ریگان:

امام جمعه ریگان گفت: دستگاه قضا با مدیریت قوی و تحول آافرین نور امید را در دلهای مظلومان و مستضعفان و عموم مردم زنده کرده است

:حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در خطبه های نماز جمعه این شهرستان  با اشاره به روز افشای حقوق بشرآمریکایی بیان داشت:  مردم ازاده جهان همیشه از ابرقدرتها خصوصا امریکای جنایتکار صدمه دیده اند.

وی تصریح کرد: تا مردم جهان عزم خود را برای رویارویی با کفر و شکر جهانی وامریکای  سلطه گر جزم ننمایند، هر روز  شاهد جنایتی تازه خواهند بود.

امام جمعه ریگان با اشاره به ترور رهبر عظیم الشان که ناکام ماند،تا فاجعه ۷تیر و شهادت شهید بهشتی  و۷۲نفر  از خادمان ملت وترور ناجوانمردانه ایت الله صدوقی شهید محراب نماز جمعه،همه از حوادث تلخ ودردناک تیرماه ۶۷می باشدکه سیاهه ای از شرارت ها و اقدامات ضد حقوق بشر امریکایی است.

رنجبر ماهانی با اشاره به حقوق بشر امریکایی در درون  جامعه امریکا تصریح کرد : طبق امار موجود در هر ۲۸دقیقه یک سیاهپوست در امریکا کشته می شود، پلیس امریکا در هر عمل و اقدام وحشیانه ازاد است و در سال ۲۰۱۵در طول یکسال۱۱۵۲نفربه دست پلیس کشته امریکا شدند .

وی بیان داشت از سال ۱۳۲۰تاکنون در طول دوران ۸۷ساله بیشترین توطئه های علنی و پنهانی و مخفی شیطان بزرگ را برای ملت ایران به ارمغان اورده است.

امام جمعه ریگان بیان داشت رهبر عظیم الشان انقلاب کارنامه سیاه اقدامات و جنایات امریکا در حق ایران را تا یکصد موردشناسایی و بیان نموده است که یکی از ان اقدامات ننگین،حمله امریکابه هواپیمامسافربری ایران در ۱۱تیر۶۷بوده است که منجر به شهادت ۲۹۰سرنشین در ابهای خلیج فارس شده است.

سیرجان :

امام جمعه سیرجان امروز در خطبه های نماز با اشاره به اینکه دروغ های مضحک آمریکا در قطعنامه ضد ایرانی برای فشار حداکثری برجمهوری اسلامی ایران است افزود: اگر ترامپ به دنبال این استکه ممنوعیت تسلیحاتی ایران باید تمدید شود میخواهد بهانه جدید فشار حداکثری را بر ایران پیدا کرده باشد و فکر می کند بتواند به اهداف خود برسد که هرگز اینچنین نخواهد بود.

حجت الاسلام سید محمود حسینی اضافه کرد : هدف آمریکا وادار کردن ایران به انجام مذاکرات جدید است و پیش نویس قطعنامه پیشنهادی واشنگتن این مطلب را روشن کرده است که هیات حاکمه آمریکا اتهام زنی و زمینه سازی فشار بر جمهوری اسلامی ایران برنداشته است وبر استراتژی کارزار فشار حداکثری بر نظام اسلامی ایران تاکید دارد و به هر تلاشی برای رسیدن به خواسته های خود دست زده است.

خطیب جمعه سیرجان گفت : اکنون که آژانس بین المللی انرژی اتمی با نقض توافق هسته ای ایران، قطعنامه صادر کرده باید جامعه جهانی به این مطلب و نکته مهم هم توجه کند که چه کسی توافق هسته ای را که با موافقت کشورهای غربی و اروپایی به امضاء رسید  به این سمت و سو کشانده است .

وی افزود : ای کاش جامعه بین المللی و کسانی که دم از احقاق حقوق بشر می زنند قطعنامه ای در محکومیت ظلم و جنایت رژیم سعودی در کشتار مردم یمن یا قطعنامه ای در محکومیت رژیم کودک کش واشغالگرو جنایتکار صهیونیستی صادر می کردند تا حداقل کمی روسفید در ادعاهای خود بودند.

حجه الاسلام حسینی حرکت های مردم آمریکا و اروپا علیه نظام حاکم آمریکا را نوید بخش ضعف و افول حاکمان ظالم و مستکبرکاخ سفید عنوان کرد و گفت : آمریکا آنقدر مشکلات را به خاطر سیاست های غلط و مستکبرانه خود در منطقه فراروی خود دارد که دیگر پایه تمدن غرب نیست و آبرو اعتباری ندارد.

خطیب جمعه سیرجان با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره ۷۲ شهید هفتم تیر سال  ۱۳۶۰و شهید آیت الله بهشتی و شهید مهدی تصیری لاری گفت : همه ما باید قدردان  تفکر و خدمات شهید بهشتی باشیم و بدنه قوه قضاییه و قضات نیز باید راه این عزیز را ادامه بدهند و امروز افشا گری و دستگیری مجرمین در داخل دستگاه قضایی نشان از نظارت کامل  و اجرای مساوات و عدل در این دستگاه است.

حجه الاسلام حسینی افزود:حرکت خوبی در نظام قضایی کشور برای مبارزه با فساد ایجاد شده و در حال انجام است که این حرکت را به فال نیک می گیریم  ما هم وظیفه کمک به این دستگاه را داریم تا با کمک مردم، فساد از جامعه کاسته و کم شود و عدالت در جامعه فرا گیر شود.

امام جمعه سیرجان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری در ۱۲تیرماه سال ۱۳۶۷گفت :  حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران سندی دیگر از رسوایی آمریکا و  جنایتی ددمنشانه است که هیچگاه این اقدام ضد بشری را ملت ایران فراموش نمی کنند.

حجه الاسلام سید محمود حسینی به مناسبت ۱۰ تیرماه روز صنعت و معدن اشاره کرد و گفت : در این بخش ابعاد گوناگون جهش تولید وجود دارد که ضرورت توجه و عمل به جهش تولید به‌عنوان راهبرد گذر از تنگناهای فعلی اقتصاد را داریم .

امام جمعه سیرجان افزود : تهدید ها و تحریم های ظالمانه به فرصت تبدیل شد و پیشرفت های خوبی داشتیم اما در سال جهش تولید باید حوزه تولید از رشد خوبی برخوردار شود تا  بهبود معیشت و اشتغال پایدار را به همراه داشته باشد.

وی در پایان هم به صرفه جویی انرژی آب و برق تاکید کرد و ضمن قدردانی از کادر درمان در شهرستان سیرجان با تلاش هایی که در مقابله با شیوع بیماری کرونا داشته و دارند بر رعایت مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تاکید و سفارش کرد.

کرمان :

 حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی در آئین این هفته نماز جمعه کرمان ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی افزود: دولت، مجلس و کسانی که در این عرصه توانمند هستند باید به فکر مردم باشند و جلوی گرانی های افسارگسیخته را در این شرایط که کشور دچار آسیب جدی و مبارزه با بیماری کرونا است را بگیرند.

وی اظهارداشت: تقاضای ما از همه مردم این است که دستورات بهداشتی را با دقت رعایت و مراعات کنند تا کشور به فضل  خداوند از بلای کرونا عبور کند.

 امام جمعه کرمان به اهمیت دو نعمت  سلامتی و امنیت اشاره و بیان کرد: پس از ورود ویروس منحوس کرونا به کشور بسیاری از افراد احساس خطر کردند و اتفاقات بسیار زیادی رقم خورده است و باید به رعایت پروتکل ها برای عبور از این بیماری توجه ویژه ای صورت گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و سالروز شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان، تاکید کرد: قضات و کارکنان در دستگاه قضا در ماموریت های بسیار دشوار حضور یافته و به مردم خدمت می کنند و جا دارد که از تلاش های آنها تقدیر کنیم.

وی از اقدامات و تلاش های مجموعه قضایی در استان پهناور کرمان نیز تقدیر کرد و گفت: هر چه به جلو می رویم، موضوع حقوق بشر آمریکایی خود را بیشتر نشان می دهد و رسوایی این حقوق بشر که در آن دفاع از بشر به هیچ عنوان فهمیده نمی شود و در عمل بیان تفکر پوشالی لیبرالیسم است را در دنیای امروز به خوبی نشان می دهد.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به این مطلب که امروز بر رنگین پوستان در آمریکا چه می گذرد، گفت: امروز این افراد  ظالمانه در زیر پا و چکمه های ننگین پلیس آمریکا جان می دهند و این نگاه ظالمانه و توجه به حقوق بشر یک روزی در کشورهای جهان سوم خود را نشان می داد و امروز در قلب کشورهای مدعی مهد تمدن خود را ظاهر کرده  و آنها را در اوج وحشی گری می بینید.