المالکی : الحشد الشعبی عراق سمبل پیروزی بر تروریسم است

غداد - ایرنا - «نوری المالکی»، نخست وزیر اسبق و رئیس ائتلاف دولت قانون عراق در واکنش به بازداشت چند نفر از نیروهای کتائب حزب الله در شب گذشته در بغداد گفت که سازمان الحشد الشعبی نماد پیروزی و قدرت ملت و کشور علیه تروریسم است و باید احترام آنها حفظ شود.

المالکی روز جمعه و ساعاتی پس از آزادی افراد مزبور با انتشار توئیتی نوشت: الحشد الشعبی سمبل پیروزی و نماد قدرت ملت و کشور است و باید آنها را تکریم کرد، نباید به این نیروها تعدی شود یا ارزش آنها را کمرنگ جلوه دهیم.
وی افزود: کشور متعلق به همه ماست و نیروهای مبارزه با تروریسم هم فرزندان ما هستند که به جهاد و شجاعت آنها افتخار می‌کنیم بنابر این نباید جایگاه این دو نیروی ملی را زیر سوال ببریم. 
نخست‌ وزیر اسبق عراق همه طرف ها را به خویشتن‌داری و توجه به حل مسائل با نگاه ملی به دور از دشمنی و دخالت خارجی دعوت کرد. 
نیروهای مبارزه با تروریسم عراق (زیر نظر آمریکا) شب گذشته به مقر تیپ ۴۵ الحشدالشعبی وابسته به کتائب حزب ‌الله در منطقه الدوره بغداد حمله و ۱۳ نفر را بازداشت کردند.
خبرگزاری ملی نینا با انتشار بیانیه سازمان مبارزه با تروریسم عراق بدون نام بردن از اسم این گروه نوشت که در عملیات شبانه در جنوب بغداد ، ۱۳ عنصر مسلح از سوی نیروهای این سازمان دستگیر شدند. 
در همین حال، ساعاتی بعد دستگیر شدگان آزاد شدند. 
سازمان مبارزه با تروریسم یکی از یگان های مستقل در نیروهای مسلح عراق است که پس از سقوط رژیم صدام در سال ۲۰۰۳ با کمک و زیر نظر آمریکا شکل گرفت و به عنوان یکی از نیروهای زبده نظامی عراق شناخته می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =