دری نجف‌آبادی: مبارزه با استکبار جهانی آرمان انقلاب اسلامی است

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: مبارزه با استکبار جهانی آرمان ملت و انقلاب اسلامی ایران است و هیچ قدرتی نمی‌تواند این ملت را از ادامه راه خود ناامید کند.

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اراک افزود: مردم و مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران باید بدانند که‌دشمنان هرگز به فکر حل مشکلات ایران نیستند و باید با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی در مسیر توسعه کشور گام برداشت.
امام جمعه اراک اظهار داشت: آمریکای جنایتکار و متحدانش از بدو پیروزی انقلاب اسلامی از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام اسلامی استفاده کردند اما ملت فرهیخته ایران اسلامی هیچگاه فریب دشمنان را نخورده و بعد از این هم با هوشیاری و زمان‌شناسی تمام توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند.

وی ادامه داد: ۲۵ کشور از مجموع کشورهای عضو آژانس انرژی اتمی بر علیه جمهوری ایران رای دادند ولی کشور ما با وجود دشمنی‌ها،  با اقتدار به پیش می‌رود.
وی در خصوص هفته قوه قضائیه نیز گفت: این هفته بهترین فرصت برای ارزیابی عملکرد دستگاه قضایی، آسیب‌شناسی و بررسی نقاط قوت و ضعف درون دستگاهی این نهاد و تدوین یک برنامه کامل برای ادامه مسیر است.
امام جمعه اراک بیان کرد: سلامت در درون دستگاه قضایی، پیشگیری از وقوع جرم، نظارت بر امور و سرعت عمل چهار اصلی اساسی است که باید در دستگاه قضایی کشور عملیاتی شود.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی اظهار داشت: توسعه و پیشرفت فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه در گروی برخورداری از دستگاه قضایی قدرتمند است، بنابراین کارکنان قوه قضائیه در نقاط مختلف کشور باید اول به حساسیت شغل خود واقف شده و سپس در راستای تامین امنیت و آرامش مردم گام های اساسی بردارند.
وی گفت: کادرسازی حکیمانه، بهره‌گیری از نیروهای کارآمد، بااخلاص، ولایی و انقلابی و برگزاری نشست‌های تخصصی قضات در راستای تبادل نظر در صدور آرای پرونده‌های حساس، ارتقای سطح علمی و معرفتی از دیگر عوامل اقتدار و صلابت دستگاه قضایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
آیت الله دری نجف‌آبادی شهید بهشتی را معمار بزرگ قوه قضاییه جمهوری اسلامی نامید و گفت: این شهید بزرگوار مدیری با تقوا، با تدبر و تفکر و نمونه‌ای از مدیریت کارآمد در نظام جمهوری اسلامی بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =