نمازجمعه در ۸ شهر خراسان جنوبی اقامه شد

بیرجند - ایرنا - آیین عبادی سیاسی نمازجمعه این هفته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی در هشت شهر استان خراسان جنوبی اقامه شد.

بنابر اعلام مدیریت ستادهای نمازجمعه استان از ۲۶ میعادگاه نمازجمعه خراسان جنوبی، این آیین امروز ششم تیرماه در شهرهای سرایان، درمیان، خوسف، سه قلعه، آیسک، درح، عشق‌آباد و قهستان برگزار شد.

این شهرها در پنج شهرستان خراسان جنوبی قرار دارند که به لحاظ رنگ‌بندی میزان شیوع کرونا امکان برگزاری نمازجمعه در آنها وجود دارد.

براساس پروتکل‌های مصوب وزارت بهداشت و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، مصلاهای نمازجمعه قبل و بعد از مراسم ضد عفونی می‌شود و همراه داشتن ماسک و دستکش برای نمازگزاران الزامی است.

رعایت فاصله گذاری اجتماعی و برگزاری مراسم در کمترین زمان ممکن از جمله تدابیر اندیشیده شده برای جلوگیری از شیوع کرونا در مکان‌های برپایی نمازجمعه است.

نمازجمعه از ۱۵ اسفند پارسال تاکنون به دلیل شیوع کرونا در مرکز استان اقامه نشده و از یک ماه پیش در برخی شهرستان‌ها برگزار شده است.

نمازجمعه هفته گذشته (۳۰ خرداد) در پنج شهرستان و ۱۱ نقطه استان خراسان جنوبی اقامه شد.

هر هفته پیرو مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه هر منطقه‌ای که مجاز اعلام شود، نمازجمعه در آن شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و ۲۶ نقطه این استان میعادگاه نمازجمعه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =